Z abp. Lengą: wczoraj w Licheniu – przed laty w Kazachstanie

 
 
 

W sobotę ks. Jarosław przebywał w Licheniu, gdzie m.in., odprawiał Mszę św. i w szczególny sposób polecał Matce Bożej wszystkich, którzy łączą się w modlitwie za wstawiennictwem św. o. Charbela.
Po wielu latach spotkał się również z przebywającym Licheniu abp. emerytem Janem Pawłem Lengą, którego jako młody kapłan poznał w Kazachstanie. Ostatnio widzieli się 19 lat temu w Rzymie, gdy ks. arcybiskup przyjechał na synod do Watykanu. Razem wybrali się wtedy na wycieczkę do Pompejów.
Nie widzieli się bardzo długo, nic więc dziwnego, że 6 godzin, które razem spędzili, szybko przebiegło na rozmowie i wspominaniu chwil, gdy razem przebywali w Kazachstanie.
Rozmawiali również przed kamerą Charbel TV – transmisję tę można odtworzyć na naszej stronie.
– Ks. arcybiskup mówił do mnie: – W zasadzie jestem tu gościem, dobrze że nie zdjęli napisu na moich drzwiach „pokój gościnny”. I dodaje: wyświęcili, przenieśli, a teraz to tylko wynieść się na drugi świat zostało i znowu będzie pokój gościnny…- cytuje słowa abp. Lengi ks. Jarosław.
Po wspólnej modlitwie ks. Jarek poprosił abp. o błogosławieństwo, natomiast do wszystkich członków Domów Modlitwy św. o. Charbela zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji abp. Lengi, mającego poważne problemy zdrowotne.
– Ta odnowiona po tylu latach relacja z arcybiskupem, na pewno szybko się nie skończy – mówi ks. Jarek.
Dziś ks. Cielecki rozpoczął rekolekcje w parafii Iłów.
(oprac.BRS)
5.12.2015

.

Leave a reply

Your email address will not be published.