Z błogosławieństwem na północy Włoch 15.01.2022

 
 
 

Po modlitwie i błogosławieństwie rodzin na południu Włoch ks. Jarosław powrócił na północ kraju. Taka była potrzeba, ponieważ do swoich domów zaprasza go bardzo wielu ludzi, prosząc o błogosławieństwo. Większość z nich to ci, którzy stali się czcicielami św. Charbela, a jego osobę przybliżył im przed laty ks. Jarosław. Niektórzy od dawna należą do Rodziny Domów Modlitwy św. o. Charbela – teraz już ekumenicznej. Wszyscy wiedzą, że ks. Jarosław reprezentuje Katolicki Kościół Narodowy, mimo to bardzo pragną, by im pobłogosławił i razem z nimi się pomodlił. Zapowiadają, że jeżeli tylko będzie możliwość, przybędą do Florencji koło Iłży.
Wczoraj ks. Jarek błogosławił rodziny i domy niedaleko jeziora Iseo. Między modlitewnymi spotkaniami zatrzymał się w tym pięknym miejscu, aby wygłosić katechezę.

Stamtąd udał się aż za Bergamo, prawie pod sam Mediolan do miejscowości Brivio, gdzie również sprawował Mszę św. Od Claudio i Klary Mantovanich, którzy zaprosili go do swego domu otrzymał figurkę praskiego Dzieciątka Jezus, która została zakupiona w Pradze. Jest to dar do pustelni św. Charbela w polskiej Florencji, gdzie Claudio i Klara byli już niejednokrotnie.

Generał Mantovani wiele razy wspierał budowę sanktuarium, ofiarował również w hołdzie Matce Bożej swoją generalską szablę. Włoskie małżeństwo tak bardzo jest związane z polską Florencją, że zastanawia się nad wybudowaniem tam domku i przeprowadzeniem się na stałe.
Dzisiaj, w sobotę 15 stycznia, ks. Jarosław pobłogosławi kolejne rodziny i domy w rejonie Bergamo. W jednym z domów modlitwy odprawi o godz. 18.30 Mszę św. w języku włoskim. Później uda się do rodziny koło Bresci, a w niedzielę będzie sprawował Eucharystię w Rossano Veneto koło Padwy, gdzie odwiedzi i pobłogosławi kolejne domy. W niedzielę o godz. 10.00 w kaplicy św. Antoniego odprawi specjalną Mszę św. w języku polskim, a po Mszy Świętej wuieczornej wyruszy w stronę Polski po drodze zatrzyma się w Pradze aby modlić się przed praskim Dzieciątkiem Jezus i przedstawić wszyskie intencje. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Jarosławie.

Leave a reply

Your email address will not be published.