Z figurą Maryi koło Bazyliki Św. Piotra 5.12.2023

 
 
 

Niezwykła adwentowa peregrynacja z figurą Matki Bożej Fatimskiej rozpoczęła się z Pustelni św. Charbela z Florencji koło Iłży. W tej peregrynacji ks. Jarosław przewozi 2 relikwie prawdziwych pasterzy– św. Charbela i św. Jana Pawła II, którzy towarzyszą Matce Najświętszej przez wieleset kilometrów -z Polski przez Czechy, Austrię, Italię.
W poniedziałek ks. Jarosław umieścił figurę w kaplicy nieopodal Bazyliki św. Piotra. Przewodniczył tam wczoraj wieczorem Mszy św. , a dzisiaj rano celebrował pierwsze roraty w tym Adwencie. Niezwykłe jest to, że spontanicznie wypadły one w kaplicy obok Placui św. Piotra akurat teraz, w rocznicę beatyfikacji św. Charbela, która odbyła się w Bazylice właśnie 5 grudnia1965 r. – To też nie przypadek, że figura Maryi przybyła w tym Adwencie z Pustelni św. Charbela we Florencji koło Iłży właśnie tutaj – mówi ks. Jarosław.
Po Mszach św. roratnich – włoskiej i polskiej – udał się on do Bazyliki św. Piotra. Zaprosił nas
wszystkich na modlitwę w tym szczególnym miejscu. Gdy tylko wszedł do świątyni, młodzi ludzie poprosili go o błogosławieństwo. Modlił się również przy grobie św. Jana Pawła II, polecając wszystkie nasze sprawy. Była też modlitwa u grobu św. Piotra i grobach papieskich.

Na koniec, kiedy już wyszedł z Bazyliki św. Piotra, stanął przy choince, która niebawem rozbłyśnie kolorowymi lampkami. Na Pl. św. Piotra spotkał policjantów, którzy pełnią tam od wielu lat służbę. Była miła rozmowa i na koniec błogosławieństwo.

Leave a reply

Your email address will not be published.