Za wstawiennictwem dwóch świętych pustelników (10. 07. 2017)

 
 
 

Ks. Jarosław pojechał wczoraj po raz kolejny do Serra san Bruno, gdzie żył i umarł św. Brunon. Udał się tam również z tego ważnego powodu, że na dzisiejsze uroczystości w Vibo Valentia przyjechali z Polski państwo Jan i Bożena Wróblowie oraz ich córka Milena, która koordynuje w Polsce funkcjonowanie Domów Modlitwy św. o. Charbela. Dziś o godz. 18.00 w Vibo Valentia, ks. Jarek będzie przewodniczył Mszy św., podczas której zostanie ukazana figura św. Charbela. Będzie ona poświęcona 18 września w Pompejach.
Po pewnych poprawkach twarzy oraz brody postaci świętego, ks. Jarek zaakceptował wygląd figury. Później odprawił Mszę św. w sanktuarium Modonna del Bosco (Matki Bożej Leśnej) i modlił się przez wstawiennictwo św. Brunona. W świątyni jest też obraz św. Charbela – ks. Jarek modlił się i za jego wstawiennictwem, udzielając błogosławieństwa obecnym. Można powiedzieć, że wczoraj modlono się za wstawiennictwem dwóch świętych pustelników – Brunona i Charbela.

  • Chyba tak miało być, by ta figura powstała właśnie w Serra San Bruno, gdzie żyli i żyją pustelnicy – przecież pustelnikiem był również św. Charbel – mówi ks. Jarek. Chciał również pokazać wszystkim w dzień tamto niezwykłe miejsce, opowiedzieć jego historię – w ten sposób powstał reportaż, na który zapraszamy na nasz portal.
    Po modlitwie ks. Jarosław wraz z gośćmi z Polski został zaproszony na obiad do jednej z rodzin; wspólnie odmówiono tam również Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Była też modlitwa w lokalnym dialekcie, którą odmawia się idąc w uroczystej procesji, jaka odbywa się co roku 6 października w Serra San Bruno. Wtedy też niesiony jest wielki srebrny relikwiarz ze szczątkami doczesnymi św. Brunona.
    Jutro rano przyjedzie specjalny samochód, którym figura św. Charbela w specjalnej gablocie zostanie przewieziona do Gragnano koło Pompei. Do dnia poświęcenia będzie przechowywana w Villa dei Cesari. Tam, w środę 12 lipca o godz. 21 przyjdą niektórzy z ciekawości, by ją zobaczyć, ksiądz jednak poprosił, aby przynieśli ze sobą różańce. – Jeżeli się mamy spotkać, niech to spotkanie będzie ubogacone również wspólną modlitwą różańcową – powiedział.
    (oprac. BRS)

Leave a reply

Your email address will not be published.