Zakończenie rekolekcji w Częstochowie (4.12.2017)

 
 
 

W niedzielne przedpołudnie ks. Jarosław wygłosił dla uczestników rekolekcji konferencję, w której mówił m.in. na temat spowiedzi św. i naszego sumienia. To właśnie ten sakrament pozwala nam „rozliczyć”, co jest złego w naszym życiu, co wymaga zmiany. Mówił też o Maryi, która wyprowadza dusze z czyśćca. Katechezę tę zamieszczamy na naszym portalu.

Po modlitwie różańcowej w intencji pokoju prowadzonej przez Domy Modlitwy ks. Jarek poświęcił dewocjonalia, wodę i sól. Następnie rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Ks. Jarosław modlił się za wstawiennictwem św. o. Charbela o uzdrowienie i uwolnienie. Każdy z uczestników rekolekcji otrzymał indywidualne błogosławieństwo olejem z Annaya.
Ostatnim punktem trzydniowych rekolekcji była Msza św., poprzedzona odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Przy ołtarzu wierni złożyli karteczki z wypisanymi postanowieniami adwentowymi oraz intencjami do modlitwy.

Ks. Jarosław wygłosił kazanie, w którym mówił m.in. o tym jak ważna jest modlitwa za kapłanów (do odsłuchania na naszym portalu). Po Komunii św. pobłogosławił aż 12 nowych Domów Modlitwy św. o. Charbela. 11 z nich znajduje się w Polsce, a ostatni założony został przez siostry zakonne na Ukrainie.
Na zakończenie rekolekcji ks. Jarosław pobłogosławił wszystkich krzyżem misyjnym i podziękował za wspólną modlitwę. W imieniu uczestników rekolekcji księdzu podziękowała w pięknych słowach pani Wiesława z Tych.

(oprac.BRS)

 

Dodaj komentarz