Zakończył się włoski etap misji ks. Jarosława (05.05.2021)

 
 
 

Jak można było zobaczyć na portalu, ksiądz Jarosław od kilku dni przebywał w Italii. W ciągu tygodnia spotkał bardzo wiele osób – chorych, cierpiących, ale przede wszystkim odwiedził należących do ekumenicznego Domu Modlitwy św. Charbela na północy Włoch. Modlił się również w Bazylice św. Piotra, m.in. przy grobie św. Jana Pawła. Niebawem na naszym portalu w relacjach filmowych powrócimy do tamtych spotkań i modlitw. Teraz ks. Jarosław jest już w drodze powrotnej do Polski.
Ostatnie 2 dni przybywał w miejscowości Rosano Veneto, gdzie zatrzymał się w jednym z Domów Modlitwy św. Charbela. Przedwczoraj o godz.15 modlił się tam Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie sprawował Mszę św. Ekumeniczny Dom Modlitwy nr 79 tworzą prawosławni i katolicy. To właśnie oni – Gabriela i Giuliano – ufundowali piękną figurę Matki Bożej dla parafii we Florencji koło Iłży. Figura ta została zakupiona i poświęcona w Medjugorie. – Kiedy przedwczoraj wszedłem do ich mieszkania – poczułem obecność Matki Bożej do tego stopnia, że łzy szczęścia same płynęły – mówi ks. Jarosław. Najpierw klęknął przed figurą, a potem przywitał się z mamą Gabrieli, która przyjechała z Rumunii. Pokonała 3200 km, by uczestniczyć we wspólnej modlitwie, w której wzięło udział bardzo wielu prawosławnych pochodzących z Rumunii.

Ks. Jarosław odprawił Eucharystię w domu Gabrieli i Giuliano, podczas której nastąpił moment konsekracji osobistej Matce Bożej. Na zakończanie poświęcił krzyże. Odśpiewano też Litanię Loretańską do Matki Bożej. Wzruszające był moment, gdy ks. Jarosław objął mamę Gabrieli która podarowała dla florenckiej pustelni wizerunek Maryi z góry Atos. Transmisję obejrzeć można i kazania wysłuchać na portalu padrejarek.pl i kanale CharbelTV na YouTubie.

Ogromnym znakiem obecności Maryi było to, że bardzo wiele osób poprzez sakrament pokuty powróciło wczoraj do Boga – jedna z nich wyspowiadała się po 47 latach!
Wczoraj figurę przewieziono kilkadziesiąt kilometrów dalej, gdzie przybyło bardzo wiele osób, aby uczestniczyć we Mszy św. podczas której 2 osoby – po przygotowaniu przez ks. Jarosława i spowiedzi – po raz pierwszy przyjęły Komunię św. Był to dorosły mężczyzna i 17-letnia dziewczyna.
Ks. Jarosław pobłogosławił też kolejny ekumeniczny Dom Modlitwy św. Charbela, tworzony przez mieszkającą na stałe we Włoszech rodzinę prawosławno-katolicką.

Było to ostatnie spotkanie modlitewne na terenie Italii. Po Mszy św. i nabożeństwie o uwolnienie i uzdrowienie ks. Jarosław wyruszył w drogę powrotną do Polski. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem – przez Austrię i Niemcy dotrze do Milicza. Jutro o godz. 20 w Kaplicy Biskupiej rozpocznie Mszę św., która będzie transmitowana.

Leave a reply

Your email address will not be published.