Ze Srebrnej do Kraśnika (12 09.209)

 
 
 

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, ks. Jarosław przewodniczył wczoraj Mszy św. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Srebrnej-Konstantynowie Łódzkiem na przedmieściach Łodzi. Proboszczem tej parafii ks. dr Roman Piwowarczyk, który pochodzi z południa Polski. Ks. Jarek i ks. Roman to ziomkowie – ich domy rodzinne oddalone są o 8 km, a ich rodzice znali się. Ks. Jarek lubi przyjeżdżać do Srebrnej z tego powodu, ale i dlatego, że pracę magisterską pisał właśnie na temat Konstantynowa Łódzkiego.
Wczoraj przed ołtarzem umieszczono wizerunek św. o Charbela, a na ołtarzu oprócz relikwii świętego z Libanu i św. Jana Pawła II ustawiono dwa relikwiarze – z relikwiami św. Piotra i Pawła przywiezionymi z Francji i poświadczonymi pieczęcią watykańską oraz z relikwiami 13 świętych, wśród nich Jakuba Młodszego, pierwszego biskupa Jerozolimy.

Na Mszę św. przybyli wierni nie tylko z parafii, ale i z centrum Łodzi. Eucharystię sprawował również ks. proboszcz Romana Piwowarczyk. W kazaniu ks. Jarek podkreślał, że droga świętych ma jedną definicję: świętość to naśladowanie samego Pana Jezusa. Dlatego nawiązując do osoby św. Charbela mówił: On w sposób najbardziej doskonały ukazuje nam, że można iść za Chrystusem naśladując Go w całej pełni, przede wszystkim kochając drugiego człowieka. Wysłuchajmy fragmentu kazania.

Po Mszy św. ks. Jarosław poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz o uzdrowienie i uwolnienie, prosząc o wstawiennictwo św. Charbela.
Na koniec jak zawsze pobłogosławił wszystkich olejem św. Charbela. Ostatnim momentem wspólnej modlitwy było odśpiewanie apelu maryjnego.

Ks. Jarek prosił o modlitwę i obiecał wszystkim modlitwę. Mówił: Proście Boga, bym mógł szczęśliwie dotrzeć do wszystkich miejsc tej wielkiej misji ewangelizacyjnej w Europie i nie tylko. Przede mną rekolekcje i spotkania w wielu krajach: Francji, Belgii, Italii, również Słowacji. A za kilka dni pielgrzymowanie do Libanu, do grobu św. Charbela.
Późnym wieczorem, po zakończeniu ponad 2-godzinnego spotkania modlitewnego ks. Jarek wyruszył w stronę Lublina. Dzisiaj po południu dotrze do Kraśnika, gdzie wygłosi katechezę i będzie przewodniczył modlitwom już od godz. 17.

Leave a reply

Your email address will not be published.