Złoty różaniec – wotum  dla Maryi we Florencji koło  Iłży, 12.02.2024

 
 
 

Przypadający wczoraj 32 Światowy Dzień Chorych obchodzono w Sanktuarium Matki Bożej i Pustelni św. Charbela w sposób szczególny. Podczas Mszy św. o godz. 11 ks. Jarosław udzielił kilku osobom Sakramentu Namaszczenia chorych. W homilii nawiązał do objawień Matki Bożej w Lourdes, a także do pobytu tam św. Jana Pawła II, który był wielkim świadkiem cierpienia. Wspominał również wielką łaskę jakiej doznał, mogąc towarzyszyć Ojcu Świętemu w jego ostatniej pielgrzymce z Rzymu do Lourdes.

Był też moment wyjątkowy – po Mszy św. odprawianej w Pustelni wszyscy przeszli do Sanktuarium; ks. Jarosław niósł złoty różaniec, który jako dar przekazała Maria – Włoszka z okolic Padwy. Maria była kilka miesięcy temu we Florencji koło Iłży, modliła się przed cudownym obrazem  Matki Bożej i otrzymała łaski, o które prosiła. Różaniec, wykonany ponad 50 lat temu otrzymała od swojej matki. –  Niech będzie małą cząstką wdzięczności ode mnie i od wszystkich, którzy przybywają do tego szczególnego miejsca, do którego pragnę zawsze powracać – mówiła Maria ks. Jarosławowi, gdy  podczas jego pobytu  we Włoszech przekazywała wotum.

Podczas ostatnich dwóch tygodni ks. Jarek przebywał w Italii, błogosławił mieszkania wielu rodzin, spotykał się z tymi, którzy codziennie podczas Eucharystii łączą się przez internet  ze świątynią we Florencji. Pokonał  prawie 7 tys. km, za co również dziękował wczoraj Matce Bożej. Ten wielki most przyjaźni jest budowany cały czas między Sanktuarium koło Iłży i wieloma regionami we Włoszech poprzez działalność misyjną ks. Jarka.

Po wczorajszych uroczystościach ks. Jarosław wyszedł po drabinie i zawiesił złoty różaniec koło wizerunku Matki Bożej. Temu aktowi towarzyszyła piosenka religijna „Wśród wielu dróg”, którą – jak mówi – obrał sobie za hymn, zawierzając Maryi drogi swojego życia i głoszenia Ewangelii.

Do Sanktuarium już wcześniej napłynęły inne wota wdzięczności dla Matki Bożej, które wkrótce też zostaną zawieszone na skrzydłach zamykających wizerunek Maryi. We Florencji znajduje się 6  ksiąg zawierających słowa wdzięczności ludzi, którzy modlili się i doznawali   łask  jeszcze przed koronacją obrazu, kiedy pielgrzymował on po Polsce i Europie. 

Wczoraj na ołtarzu ks. Jarosław umieścił również obrazy Matki Bożej,  które ostatnio wyrzucono z domów  Polsce i we Włoszech. Została też odmówiona modlitwa przebłagalna do Maryi, z prośbą  o przebaczenie nie tylko dla tych, którzy porzucają Boga, ale i profanujących rzeczy święte.

W najbliższy piątek i sobotę będziemy gościć naszego pasterza, bpa Adama Rośka, który zdecydował, że w czasie Wielkiego Postu przemierzy z krzyżem parafie naszej wspólnoty. Będzie m.in. w Warszawie, Szczecinie, Rybniku, Ostrowcu Świętokrzyskim, jak również we Florencji, gdzie zapewne będziemy przepraszać za wszelkie akty apostazji, odejścia od wiary czy też profanacje, zwłaszcza Najświętszego Sakramentu. Przypomnijmy, że codziennie, poprzez internet (YouTube – Charbel Tv i padrejarek.pl) można łączyć się w modlitwie z Sanktuarium i Pustelnią o godz. 19. 30, kiedy sprawowana jest Msza św. w języku polskim. O godz. 18.30 odprawiana jest natomiast Msza św. po włosku.

Leave a reply

Your email address will not be published.