Co miesiąc w Gragnano widać nowe twarze (6.06.2019)

 
 
 

Comiesięczne – już czerwcowe – spotkanie modlitewne w Gragnano odbyło się wczoraj w kościele św. Marka przy figurze św. o. Charbela. Wiele osób przybyło po raz pierwszy; jest to widoczne, że co miesiąc pojawiają się nowe twarze.
Spotkanie rozpoczęło się w Godzinę Miłosierdzia uroczystym wejściem i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po tej modlitwie ks. Jarek spowiadał i przyjmował wiernych na indywidualne rozmowy. Czekało ich tak wielu, że nie było nawet czasu na krótką przerwę.

O godz. 18 uroczyście wprowadzono do świątyni kopię obrazu Matki Bożej z Niegowici. Wszyscy przynieśli róże i płatki róż, którymi na powitanie obsypali wizerunek i drogę przed nim.

Potem odmówiono jedną Tajemnicę Różańca św., a ks. Jarek wygłosił katechezę. Była ona definicją tego, co to znaczy wierzyć i kiedy możemy mówić, że dany człowiek jest naprawdę wierzący. Zapraszamy do wysłuchania tej nauki.

Po katechezie rozpoczęła się Msza św. , której przewodniczył ks. Jarosław, a wraz z nim sprawował proboszcz ks. Emanuele Rosanova. Kazanie było jakby kontynuacją katechezy. Ks. Jarek mówił, że jeśli ktoś naprawdę wierzy, to sam wie i czuje, jak należy postępować. – Bogu nie wolno niczego nakazywać. Niektórzy bowiem modlą się mówiąc: Boże, Ty musisz mi to dać, Ty musisz uzdrowić… A trzeba nam jednak z większą pokorą odnosić się do Boga. Przecież to nie On nam podlega, a my Jemu – podkreślał ks. Jarosław.
W modlitwie wiernych modlono się w intencji Ojca Świętego., biskupów, a szczególnie w intencji biskupa diecezji rożnawskiej Stanislava Stolarika i o to, byśmy się dobrze przygotowali do nadchodzącego spotkania modlitewnego – V Dni św. Charbela. Odbędą się one na Słowacji w dniach 21-23 czerwca pod przewodnictwem bpa ordynariusza Sanislava. Przed tymi uroczystościami wszyscy rozpoczniemy nowennę dziękczynno-błagalną do św. Charbela.

Po Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a po błogosławieństwie końcowym – jak zawsze – modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Charbela oraz błogosławieństwo i namaszczenie olejem z Annaya.
Wierni pięknie pożegnali pielgrzymujący obraz Matki Bożej z Niegowici, a ks. Jarek udał się w drogę do Rzymu. Dzisiaj rano wyruszy stamtąd w daleką podróż do krajów Beneluksu. W Mszy św., będą uczestniczyli m.in. czciciele św. Charbela z tego terenu.
Pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Jarka, aby szczęśliwie dotarł do Belgii.

Leave a reply

Your email address will not be published.