Droga Krzyżowa w Collevalenza (8.03.2019)

 
 
 

Popołudnie i wieczór polscy pielgrzymi wraz z ks. Jarkiem spędzili w Collevalenza gdzie  żyła i zmarła bł. Matka Speranza.

Przypomnijmy jej krótki życiorys. Madre Speranza (Matka Nadzieja) urodziła się w Hiszpanii, w Santomera 30 września 1893 roku. Mając 21 lat wstąpiła do klasztoru “Córek Kalwarii”, które w 1921 roku weszły w unię z innym Zgromadzeniem nazywając się od tej pory: “Siostry Zakonne od Nauczania od Niepokalanej Maryi Panny”.

Mając 37 lat założyła Zgromadzenie Służebnic Miłości Miłosiernej. Już 2 lipca 1936 roku otworzyła pierwszy Dom w Rzymie. 15 sierpnia 1951 roku założyła też męskie zakonne Zgromadzenie Synów Miłości Miłosiernej. W celu szerzenia idei wielkiej dobroci Boga i bezgranicznej miłości Pana naszego Jezusa Chrystusa do człowieka, przyczyniła się do powstania Sanktuarium Miłosiernej Miłości w Collevalenza. Matka Speranza zmarła 8 lutego 1983 w wieku prawie dziewięćdziesięciu lat; jej ciało zostało złożone w krypcie świątyni.

Ks. Jarosław poprowadził spontaniczną Drogę Krzyżową po stopniach tego sanktuarium, które powstała zgodnie z pragnieniem Jezusa. Nawiedzane jest przez wielu wiernych, którzy otrzymują łaski za wstawiennictwem błogosławionej. Zapraszamy do wysłuchania rozważań Drogi Krzyżowej w Collevalenza.

Jak zawsze w sobotę zapraszamy na katechezę ks. Jarosława na naszym portalu o godz. 17

W najbliższą niedzielę ks. Jarek powróci do Polski, aby o godz. 16.30 przewodniczyć Mszy św. w Istebnej. Po Eucharystii odbędzie się  nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Charbela.

Leave a reply

Your email address will not be published.