Dzień urodzin ojca świętego Franciszka ( Vatican Service News -17.12.2016)

 
 
 

baner40

    1. Dzisiaj o poranku Ojciec święty odprawiał mszę świętą o ósmej rano wraz z kardynałami którzy przebywają w Rzymie. Życzenia z racji osiemdziesiątych urodzi złożył kardynał Angelo Sodano ,dziekan  Kolegium Kardynalskiego . Na zakończenie mszy świętej papież wszystkim bardzo podziękował za modlitwę i pamięć , mówiąc między innymi, że dzisiaj rano uczynił refleksję że naprawdę przyszła starość. Starość może być piękna , radosna . Przytaczał wiele powiedzeń na temat starości. „Starość jest spokojna i religijna  a przynajmniej taka powinna być – powiedział ojciec święty.

  1. Dzisiaj o 7.15 w dzień swoich urodzin ojciec święty Franciszek spotkał się z grupą bezdomnych , którzy mogli złożyć jako pierwsi życzenia jubilatowi. Złożyli papieżowi trzy bukiety słoneczników. Przyprowadził ich na to spotkanie jałmużnik papieski arcybiskup Konrad Krajewski. Spotkanie odbywało się w Domu świętej Marty. Bezdomni reprezentowali Italię , Mołdawię, Rumunię, Peru. Papież rozmawiał z każdym z nich indywidualnie przy stole podejmując ich śniadaniem.papa-poveri-3
  2. Dzisiejszego dnia w wielu miejscach gdzie wydaje się żywność dla biednych w Rzymie , każdy z biednych otrzyma od Ojca świętego Franciszka kawałek ciasta. Natomiast ci, którzy przebywają w domach dla bezdomnych otrzymają od papieża obrazek bożonarodzeniowy i mały upominek.
  3. Do poranka dzisiejszego dnia na pocztę elektroniczną Ojca świętego wpłynęło prawie 50 tysięcy życzeń z całego świata.
  4. W Domach Modlitwy świętego Charbela na całym świecie modlimy się dzisiaj w szczególny sposób za naszego ojca świętego Franciszka.

Leave a reply

Your email address will not be published.