Florenckie spotkanie ze św. Charbelem (23.01.2021)

 
 
 

Jak każdego 22 dnia miesiąca, również wczoraj w parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji ,obok której leży miasteczko Iłża, odbyła się uroczysta Msza św. Pomimo pandemii przybyło na nią bardzo wiele osób, m.in. z Radomia i z sąsiednich miejscowości. 5 pielgrzymów przyjechało aż spod Ostrołęki. Zachowanie norm sanitarnych było możliwe, ponieważ na modlitewne spotkanie wykorzystywane są pomieszczenia pustelni i świątyni.
O godz. 17 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w języku włoskim, a godzinę później – w polskim.

Przewodniczył jej proboszcz z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Ostrowca Świętokrzyskiego ks. Robert Drezner, a koncelebrowali ks. Tadeusz Socha-Wlazło oraz ks. Jarosław, który jako proboszcz florenckiej parafii powitał wszystkich bardzo serdecznie.

Kazanie, które wygłosił ks. Robert w całości poświęcone było rozważaniu tajemnicy powołania kapłańskiego i samego kapłaństwa. Nawiązał również do trwającego Tygodnia Jedności Chrześcijan, o którą się wspólnie modlono.
O godz. 19 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Nabożeństwu przewodniczył ks. Jarosław, który prowadził rozważania po polsku i po włosku, ponieważ wiele osób z Italii łączyło się na żywo przez Charbel TV.

Po błogosławieństwie wszyscy przeszli do kaplicy Najświętszego Sakramentu, gdzie znajdują się relikwie i figura św. Charbela. Tam tez na koniec, trzymając relikwie świętego, ks. Jarosław odmówił jeszcze raz modlitwę o jego wstawiennictwo, a na koniec każdego pobłogosławił i namaścił olejem z Annaya
Kolejne takie spotkanie za miesiąc – 22 lutego.
Dzisiaj o godz. 11 będzie zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament; w celi trwała będzie modlitwa prywatna. W południe wyrecytowana zostanie Litania Loretańska po włosku, a odśpiewana po polsku. Prosić będziemy o jak najrychlejsze ustąpienie pandemii, miłość w rodzinach, jedność i przebaczenie.
Ks. Jarek zaprasza również na transmisję dodatkowej Mszy św. o godz. 17.30, ponieważ został zaproszony do jednego z kościołów rzymskokatolickich, by wygłosić kazanie i wziąć udział w modlitwie ekumenicznej. Msze św. dzisiaj jak zwykle z sanktuarium o godz. 18.30 po włosku i 19.30 po polsku.
W niedzielę jak co tydzień poza Mszami św. wieczornymi, także Eucharystia o godz. 11.00.

Leave a reply

Your email address will not be published.