Jezus uczył nas, byśmy trwali we wspólnocie (18.09.2019)

 
 
 

Wczoraj ks. Jarek przewodniczył już po raz 24 modlitwie w Gragnano koło Pompei, przy figurze św. Charbela znajdującej się w kościele św. Marka. Co miesiąc przybywają tam wierni nie tylko z miasta, ale i wielu sąsiednich miejscowości.
Również wczoraj, pomimo upału i czasu wakacyjnych wyjazdów kościół był wypełniony. Ks. Jarek rozpoczął modlitewne spotkanie od wprowadzenia wiernych do świątyni; następnie odmówiono wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Matija, 14-latek należący do jednego z Domów Modlitwy św. Charbela w Gragnano i mający wielkie pragnienie kapłaństwa nauczył się tej modlitwy po polsku – posłuchajmy jak modli się w naszym języku.

Ksiądz Jarek wyjątkowo wiele mówił wczoraj o św. Janie Pawle II, którego relikwie znajdowały się na ołtarzu – dokładnie 17 lat temu, 17 sierpnia 2002 roku papież-Polak w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach konsekrował świat Bożemu Miłosierdziu. Na koniec Koronki ks. Jarek pobłogosławił wiernych jego relikwiami, które każdy mógł ucałować i oddać cześć świętemu.

Potem ks. Jarosław spowiadał bez przerwy aż do godziny 18.45 – chcących skorzystać z Sakramentu Pojednania było tak wielu.
W katechezie, którą potem wygłosił mówił, byśmy nie zapominali, by iść razem. – Jezus uczył nas, żebyśmy umieli trwać we wspólnocie, dlatego też – byśmy mieli świadomość, że jesteśmy braćmi i siostrami – modlimy się: Ojcze nasz, a nie Ojcze mój. Szatan chce rozbić jakąkolwiek więź. Wskazuje na to nawet etymologia łacińskiego słowa szatan, diabeł. Starajmy się więc pielęgnować naszą więź, abyśmy byli dla siebie wzajemnie braćmi i siostrami – podkreślał ks. Jarosław.

Po katechezie rozpoczęła się Msza św. – jak zawsze przy wygaszonym świetle, tylko przy świecach, które wszyscy trzymali w dłoniach. Ks. Jarosław otworzył gablotę i okadził figurę św. Charbela.

Eucharystię sprawował sam, ponieważ proboszcz Emanuele Rosanova celebrował w innej świątyni. (Później jednak był obecny na wspólnej modlitwie) . W kazaniu ks. Jarek apelował, byśmy pamiętali, że musimy bronić naszej wiary i wciąż ją pogłębiać.

Po Mszy św. przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówiono Litanię do św. o. Charbela. Polecano też najbliższą pielgrzymkę do Polski i na Litwę z ks. Emanuele, której przewodnikiem będzie ks. Jarek.

Kolejne spotkanie modlitewne w Gragnano odbędzie się 27 września.

Leave a reply

Your email address will not be published.