Katedra świętego Andrzeja Apostoła w Amalfi (30.11.2017) z archiwum Charbel Tv

 
 
 

Amalfi znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjeżdżają tam turyści z całego świata – turystyka rozwija się w tym rejonie od XIX wieku. Dziś miejscowość liczy ponad 5 tys. mieszkańców.
Pierwsze wzmianki o Amalfi pochodzą z VI wieku. W roku 1544 miasto zostało uratowane przed zbliżającym się atakiem piratów w cudowny sposób za przyczyną św. Andrzeja Apostoła, którego ciało pochowane jest w krypcie tutejszej katedry. Relikwie te trafiły do Amalfi z Konstantynopola w 1202 roku, natomiast relikwie głowy świętego przewieziono do Rzymu. W roku 1964 na życzenie bł. papieża Pawła VI powróciły jednak do miejscowości Patras w Grecji, miejsca śmierci św. Andrzeja.
Przed katedrą, do której z głównego placu miasta prowadzą schody, znajduje się przepiękna fontanna z posągiem św. Andrzeja. Sama katedra, do której udał się ks. Jarek, była wielokrotnie przebudowywana – budowla jest mieszanką stylu saraceńskiego z romańskim.
Ks. Jarek jak zawsze mówi: – To piękne miejsce , ale nie mam czasu się zatrzymać, trzeba jechać dalej. Na pewno kiedyś tu jeszcze przyjadę…Tylko że takich miejsc do odwiedzenia jest coraz więcej i więcej, a ludzi, którzy wciąż potrzebują wsparcia, spotkania, rozmowy też stale przybywa. Nie ma więc wyjścia. Może kiedyś…Ale przynajmniej patrząc na te wspaniałe widoki, człowiek zaczyna się modlić, bo tylko Bóg może być stwórcą takiego piękna.

 

 

1 Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.