Każdy usłyszał, że kocha go Chrystus 31.12.2021

 
 
 

Ks. Jarosław zakończył pierwszy etap wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy, którą rozpoczął w poświąteczny poniedziałek. Najpierw odwiedzał rodziny w parafii, w której jest proboszczem we Florencji koło Iłży, w następnych dniach udał się do osób należących do ekumenicznej rodziny Domów Modlitwy św. Charbela, a także tych, które przyjeżdżają do pustelni i sanktuarium z rożnych stron Polski, by wspólnie się modlić. Wielu też codziennie uczestniczy w Eucharystii łącząc się przez padrejarek.pl lub kanał Charbel TV na YouTubie codziennie o godz. 19.30. Dzisiaj po wieczornej Eucharystii rozpocznie się uroczyste nabożeństwo – śpiewając Te Deum podziękujemy za rok 2021. 15 minut po północy rozpocznie się noworoczna Pasterka.
Podczas minionej kolędy ks. Jarosław odwiedził miejscowości na południu Polski; codziennie też sprawował Eucharystię, która była transmitowana z Domów Modlitwy św. Charbela.Były to niezwykłe spotkania – mówi ks. Jarosław – bardzo oczekiwane. Wielu ludzi stało przed domem. Były też osoby, który bardzo szanują kapłana, całując go w rękę i wielbiąc w ten sposób nie księdza, ale Chrystusa i jego kapłaństwo.
Ks. Jarosław w każdej rodzinie spędził nie mniej niż 20 minut, błogosławiąc wszystkich i każde pomieszczenie domu. Ile rodzin – tyle problemów, ale też wiele pięknych świadectw wiary. Odwiedził i biednych i mających się ekonomicznie dobrze. Jak mówi – każdy usłyszał, że kocha go Chrystus. W jednej z wielodzietnych rodzin zatrzymał się chyba najdłużej – wspólnie też zaśpiewali kolędę.

Dzisiaj ks. Jarosław powrócił już do parafii we Florencji koło Iłży. Gdy sprawdził, ile przejechał w ciągu tych 5 dni, licznik wskazał 661 km. Kolejne domy i rodziny odwiedzi pod koniec stycznia, gdyż wcześniej pobłogosławi wiele domów i rodzin w Italii, gdzie został również zaproszony.

Leave a reply

Your email address will not be published.