Ks. Jarek głosi słowo Boże w Targowisku (12.05.2019)

 
 
 

Dziś od rana ks. Jarosław jest na terenie parafii w miejscowości Targowisko, około 70 km od Lublina. Przez 2 dni będzie tam głosił słowo, a także przewodniczył nabożeństwom uwielbienia, przede wszystkim do Matki Bożej za uratowanie Jana Pawła II po zamachu w 1981 roku.
Już przed godz. 8 z ks. proboszczem Andrzejem Kapicą wprowadzili uroczyście do świątyni kopię niegowickiego obrazu Maryi Wniebowziętej, nazywanej przez ks. Jarka Matką Bożą Dobrego Początku. Na ołtarzu położono relikwie św. Jana Pawła i św. o Charbela.

Ks. Jarosław na wszystkich Msza św. mówi dziś kazania – przede wszystkim odnoszące się do Matki Bożej, która wciąż nas umacnia, abyśmy mogli przezwyciężyć zło.
Przewodniczył też sumie parafialnej.

Udał się również z ks. proboszczem do kaplicy w Trnawce, aby tam również celebrować Mszę św. i wygłosić kazanie, a także pobłogosławić pola. Była też specjalna modlitwa w intencji rolników. Na koniec pobłogosławił wszystkich relikwiami św. Jana Pawła II.

Ks. Jarek spotkał się także z członkami Domów Modlitwy św. Charbela. Od nich ks. proboszcz otrzymał piękny prezent – stułę z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie. Ks. Jarek powiedział, że to widoczny znak, iż proboszcz powinien zorganizować pielgrzymkę do tego miejsca.

Leave a reply

Your email address will not be published.