Ks. Jarek zaprasza na dzisiejsze spotkanie ze św. Charbelem (22.09.2020)

 
 
 

Dzisiaj, jak każdego 22 dnia miesiąca pielgrzymujemy duchowo do Annaya w Libanie – do pustelni, w której żył i modlił się przez 23 lata św. Charbel.

Takiej łączności sprzyja szczególnie Florencja koło Iłży – mała wioska, w której znajduje się jedyna w Polsce wierna kopia libańskiej pustelni. Niebawem przybędą tu relikwie i figura św. Charbela. To tak, jak by święty pustelnik zechciał wrócić i tym razem prosić: opamiętajcie się i nie pozwólcie, aby wam wyrwano z serc wiarę w Boga. Brońcie za wszelką cenę Domu Bożego oraz kapłanów i Kościoła. Nie wolno nigdy pozostawać obojętnym…

Że uważa tak wielu, świadczą fotografie przekazane z Francji, z jednej parafii pw. św. Rity, gdzie świątynię zamierza się przeznaczyć na inne cele. Zobaczycie na zdjęciach, jak broni się kościoła nawet za cenę bycia poturbowanym.


Każdego 22 dnia miesiąca w polskiej Florencji, gdzie jest pustelnia św. Charbela i powstaje kaplica Matki Bożej Dobrego Początku, zawsze o godz. 18 odprawiana będzie Msza św., a o godz. 19 nabożeństwo uwielbienia oraz modlitwa z prośbą o uwolnienie i uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Na koniec udzielane będzie też błogosławieństwo olejem św. Charbela. Od listopada odbywać się będą procesje światła, podczas których poświęcone zostaną świece na trudne czasy, aby zapalone w naszych domach były znakiem, że Chrystus jest Światłością i pozostaje wśród nas. I że nie ma takiej ciemności, której On nie przemienił w jasność. Po nabożeństwie odbywać się będzie wspólnie przygotowana agapa.
Już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 18 i o 19 – na nabożeństwo. Nabożeństwom przewodniczył będzie proboszcz i kustosz sanktuarium – ks. Jarosław Cielecki.
Zapraszamy wszystkich bez wyjątku – gdyby ktoś chciał pozostać na noc, powinien wcześniej zatelefonować na numer:+48 510 597 648 lub napisać maila: Koordynacja:

dmcharbela@gmail.com

Leave a reply

Your email address will not be published.