Ks. Jarosław jeździ po kolędzie (11.01.2011)

 
 
 

W parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży przyszedł czas – jak w wielu innych parafiach – na błogosławieństwo domów-kolędę. Mimo że przy pustelni św. Charbela sanktuarium dla Matki Bożej dopiero powstaje – jest to niewielka parafia.

Wczoraj ks. proboszcz Jarosław i ks. Tadeusz udali się do miejscowych rodzin. Nie była to tylko wizyta kilkuminutowa, ale prawdziwe spotkanie, podczas którego można było dotknąć wielu spraw rodzinnych. Na koniec kolędowania księża spotkali się w jednym z domów, więc radość gospodarzy była jeszcze większa.Dziś ks. Jarosław wyruszył dalej – ponieważ wielu serdecznych przyjaciół i znajomych prosiło go o błogosławieństwo. Wszyscy pytali, czy w czasie pandemii nie boi się takich wizyt.

Obiecywali, że zachowają wszystkie normy sanitarne i że są już gotowi na przyjęcie księdza, mają w domu wodę święconą. – No i jak można odmówić? – pyta ks. Jarek. – Mimo że mieszkają w różnych miejscach Polski, jakoś trzeba będzie do nich dotrzeć…
Ostatnie zaproszenie nadeszło wczoraj od rodziny lekarzy, którzy byli kiedyś na spotkaniu z ks. Jarosławem. Jak zawsze zaznaczył: Jestem księdzem Katolickiego Kościoła Narodowego. Czy chcecie, żebym wam pobłogosławił i pomodlił się z wami? – Wiemy i bardzo chcemy – usłyszał.Wszystko musi być jasne i wolne w decyzji. Nigdy nie pozwoliłbym sobie na to, aby podszywać się pod księdza rzymskokatolickiego, bardzo dbamy we wspólnocie Katolickiego Kościoła Narodowego, żeby było to jasne, broniąc tym samym również naszej tożsamości – mówi ks. Jarosław.

Dziś i jutro odwiedzi również domy chorych, mając pewność, że nie było tam covidu, a osoby cierpią na choroby przewlekłe. Ok. godz. 15 będzie w ich domach odprawiał Msze św. Zapraszamy już dzisiaj na transmisję. (jeśli będzie zasięg internetu). W Godzinie Miłosierdzia pozostańmy w łączności duchowej, zwłaszcza z chorymi.
Druga Msza św. z Florencji – jak zawsze – o godz. 19.30.

Leave a reply

Your email address will not be published.