Ks. Jarosław u biskupa Stolárika (27.11.2017)

 
 
 

Wczoraj natychmiast po spotkaniu modlitewnym w Mediolanie ks. Jarosław wyruszył na Słowację do Rożnawy, aby spotkać się ze swoim księdzem biskupem. Jechał tam całą noc. Spotkanie miało charakter bardzo ojcowski. Biskup, prof. Stanislav Stolárik jest człowiekiem pełnym dobroci i pogody ducha. Nie tak dawno, bo 13 października na głównym placu Rożnawy zawierzył diecezję Matce Bożej Fatimskiej. Każdego 16 dnia miesiąca w diecezji dzień ten poświęcony jest modlitwie w intencji biskupa.
Ks. Jarosław, jak zawsze, poinformował biskupa o swoich planach na nadchodzący rok. Opowiedział też szczegółowo o Domach Modlitwy św. Charbela, o których działalności ks. biskup jest zresztą dobrze poinformowany.
Biskup pobłogosławił ks. Jarosławowi na pieszą pielgrzymkę, którą zamierza rozpocząć 25 marca, aby dojść na Plac Zwycięstwa w Warszawie. Otrzymał błogosławieństwo, a także kilka pamiątek – m.in. białą koszulkę z herbem biskupa Stolárika. Ks. Jarek zapewnił biskupa Stanislava o modlitwie w najbliższy piątek na Jasnej Górze. Jak powiedział biskup, jest to sanktuarium bardzo bliskie jego sercu. Ks. biskup zechciał również pozdrowić wszystkich, którzy oglądają Charbel TV i portal www.padrejarek.pl. Na spotkanie z ks. biskupem ks. Jarek jechał wśród drzew i gór pokrytych śniegiem.
(oprac. BRS)

 

 

 

Dodaj komentarz