Medziugorje -5 sierpnia – Narodziny Matki Bożej.

 
 
 

Dziś ostatni dzień festiwalu , pierwszy piątek miesiąca i według objawień Matki Bożej – dzień jej urodzin. Atmosfera jest cudowna , od rana trwają katechezy na placu przeplatane śpiewem. Wiele osób przystępuje do  spowiedzi , wielu wybrało się na Kriżevac odprawić na górze drogę krzyżową. Kto nie mógł pójść,  modlił się przy stacjach drogi krzyżowej wokół Jezusa Zmartwychwstałego. Wieczorem Msza św o godz.19.00   i podczas modlitwy wiernych ma zostać ofiarowane 100 metrowe płótno na którym wpisywaliśmy swoje intencje. Polecamy was Matce Bożej.

Kościół obchodzi liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w dniu 8 września, jest to święto mające swoje źródło w tradycji z VII wieku. Nie jest ono jednak wyznaczone z uwagi na prawdziwy dzień Jej narodzin, który był dla Kościoła nieznany. W Medziugorju Matka Boża wskazuje na prawdziwy dzień swoich urodzin, który przypada właśnie 05 sierpnia. W kalendarzu liturgicznym jest to dzień w szczególności poświęcony Maryi.

  Tak było w początkach objawień:

Początek sierpnia 1984 ; Matka Boża przekazuje poprzez Jelenę Vasilj, że dzień piątego sierpnia będzie jej dwutysięczną rocznicą narodzin . Prosi o poświęcenie Jej trzech dni przed tą rocznicą, by wstrzymać się w tym czasie z pracą, wziąć różaniec i modlić się. Na wezwanie Matki Bożej dzień Jej narodzin poprzedzony jest w Medziugorju trzema dniami postu i nieustannej modlitwy.

Maryja mówi też:”Księża, którzy będą spowiadali, będą mieć wielką radość tego dnia „

Siedemdziesięciu księży spowiada nieprzerwanie, jest wiele nawróceń.Widzący przekazują ,że przez te trzy dni Matka Boża pozostaje bardzo radosna.

„Jestem bardzo radosna. Czyńcie tak nadal, czyńcie tak nadal . Nadal módlcie się i pośćcie „

05 sierpnia 1984 ; Dzień Narodzin Maryi . Radość Matki Bożej w porównaniu z poprzednimi dniami wydaje się być największa własnie w tym dniu narodzin.

” Nigdy przez całe życie nie płakałam tak z bólu jak tego wieczoru płaczę z radości. Dziękuję Wam. Czyńcie tak daje, czyńcie tak dalej. Otwórzcie Wasze serca , proście Boga a ja będę prosić za Was.”

Spowiadający księża zaświadczyli później ,że nigdy w swoim życiu nie byli tak radośni jak właśnie tego dnia.

06 sierpnia 1984 . Matka Boża:

„Czyńcie tak dalej, czyńcie tak dalej. Uczyńcie mnie szczęśliwą każdego dnia „

Dorota Sosnowska

Leave a reply

Your email address will not be published.