Młoda para z Brzozowa Starego (12.05.2019)

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław jadąc w kierunku Lublina, zatrzymał się w w Brzozowie Starym koło Skierniewic, gdzie przewodniczył Mszy św., podczas której sakrament małżeństwa zawarli Karolina i Damian – od wczoraj: Walczakowie..
Oboje należą do wielkich czcicieli św. o. Charbela i nie tylko, ponieważ umiłowali i modlą się do Matki Bożej w niegowickim wizerunku Wniebowziętej. Damian prowadzi gospodarstwo, a Karolina pracuje w sklepie. Damian bardzo pragnął się ożenić, dlatego wziął udział w programie „Rolnik szuka żony”. Tam wprawdzie szczęścia nie znalazł, ale po tym programie, Karolina napisała do niego list… Z kamerą Charbel TV byliśmy najpierw w domu Panny Młodej, gdy narzeczony przybył po nią, przynosząc dla niej kwiaty.

O historii młodej pary mówił m.in. ks. Jarek podczas kazania, zwracając się do nich: Ty Karolino napisałaś list do Damiana i on się zjawił natychmiast w sklepie. Do was dzisiaj pisze list Matka Najświętsza, abyście nieustannie pamiętali o modlitwie, zwłaszcza tej różańcowej, ale razem. Posłuchajmy tego kazania.

Mszę św. koncelebrował proboszcz parafii ks. Leszek Krześniak, który złożył również serdeczne życzenia młodym, zapewniając ich o modlitwie. Na ołtarzu w czasie Mszy św. Znajdowały się relikwie św. o. Charbela i św. Jana Pawła II, które potem ucałowali młodzi małżonkowie.
Po Komunii św. ks. Jarek jeszcze raz złożył życzenia nowożeńcom i podarował im duży srebrny obraz Matki Bożej Różańcowej z Pompei.

Wśród zaproszonych gości byli również małżonkowie należący do Domu Modlitwy św. Charbela. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nowożeńców.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.