Moc modlitwy do Świętego Charbela (07.03.2017)

 
 
 

Moja przygoda ze Świętym Charbelem zaczęła się ok dwa lat temu. Dostałam wtedy od bliskiej mi osoby obrazek z modlitwą do Św. Charbela. Od razu zainteresowałam się tym Świętym. Zaczęłam szukać w internecie informacji, które pozwoliłyby mi poznać tego Cudotwórcę. Bardzo mnie fascynowało Jego życie, a szczególnie to, co zaczęło dziać się po Jego śmierci.

Modliłam się do Św. Charbela, ale cały czas myślałam o Oleju, który wydobywał się z Jego ciała. I w końcu znalazłam informację, że można wysłać e-mailową prośbę do Libanu o przesłanie relikwii – Oleju wraz obrazkiem Św. Charbela. I tak też zrobiłam.  Od razu wysłałam wiadomość. Zrobiłam co było trzeba i otrzymałam obrazek  z watą nasączoną  Olejem Św. Charbela – ja i moi znajomi, bo pomyślałam też o innych, z czego bardzo się ucieszyli. Ku mojej uciesze okazało się, że dla mnie były dwa obrazki z olejem i w tym był plan Boży, co się okazało w przyszłości.

Bardzo cieszyłam się, że mam relikwie Św. Charbela , ale naprawdę to nie wiedziałam, co dalej z tym zrobić. To było za mało, żeby posmarować chore miejsca, więc tylko się modliłam. Ale z biegiem czasu moja ufność w wysłuchanie modlitwy malała. Mówiłam: „ Św. Charbelu nie chcesz mnie wysłuchać, może nie jestem godna tego byś uzdrowił mnie i moich bliskich….”. Tak brakowało mi wiary. Teraz jest mi wstyd, że tak bardzo się myliłam. Oczekiwałam szybkiego rozwiązania spraw, a Św. Charbel jest cichy i pokornego serca. Wiem, bo czułam, że posługiwał się mną i nadal to robi, żeby głosić Jego Święte Imię innym ludziom, tym którzy Go jeszcze nie znają.

Pod koniec sierpnia 2015 roku spotkałam Magdę. Miałam akurat jedną bardzo ważną dla mnie sprawę do załatwienia u Niej. Widziałyśmy się wtedy po raz pierwszy. Pod koniec spotkania Magda zwierzyła mi się, ze martwi Ją jedna sprawa. Otóż była ostatnio u okulisty i dowiedziała się, że grozi Jej ślepota ze względu na poważne zwyrodnienia ciałka żółtego. Słysząc te słowa, poczułam, że mam zajrzeć do mojej torebki. Kiedy ją otworzyłam, zobaczyłam w kieszonce z boku obrazek z relikwiami Św. Charbela i tak jakbym słyszała głos w sercu: „Daj Jej ten obrazek”. Długo nie zastanawiając się, zrobiłam to. Powiedziałam Magdzie, że może To Jej pomoże. Musi tylko zaufać, otworzyć swoje serce i szczerze modlić się, bo Św. Charbel działa Cuda. Wzruszona podziękowała i powiedziała, że będzie się modlić. Potem długo nie widziałyśmy się. Miałyśmy ze sobą służbowy kontakt smsowy. W końcu nasze drogi zbliżyły się i się zaprzyjaźniłyśmy. Dwa tygodnie temu, czyli w na początku kwietnia 2016 roku, dowiedziałam się jak zadziałał Św. Charbel.  Otóż okazało się, że faktycznie Magda bardzo modliła się do Św. Charbela w intencji uzdrowienia Jej oczu. W listopadzie 2015 roku pojechała na wizytę kontrolną do okulisty i okazało się, że z oczami wszystko jest w porządku, że jest jakieś minimalne zwyrodnienie, ale to niczemu nie zagraża. Chwała Panu i Św. Charbelowi!!!! Teraz Magda mówi, że Pan Bóg przysłał mnie do Niej. Jestem szczęśliwa, że moja skromna osoba przyczyniła się do tego, że inne osoby mogły i mogą Go poznawać i oddawać Mu chwałę.

W międzyczasie okazało się, ze moja kochana Przyjaciółka Marysia prowadzi Dom Modlitwy Św. Charbela. Pewnego dnia przyniosła mi maleńką buteleczkę z Olejem Świętego. Moja radość była ogromna. Cieszyłam się jak małe dziecko. Od razu zaczęłam smarować chore miejsca i modlić się Nowenną do Świętego Charbela w intencji uzdrowienia mojej córeczki, która mając już 8 lat – miała problemy z moczeniem w dzień i w nocy, miała dziurę w błonie bębenkowej w uszku. Dodatkowo odmówiłam Nowennę Pompejańską w intencji zdrowia dla Wiktorii, a przede wszystkim, żeby uszy były zdrowe. Modliłam się i modliłam, ale nic się nie zmieniało. Po zakończeniu Nowenny modliłam się już tylko krótka modlitwą z obrazka do Św. Charbela.

We ferie zimowe – w lutym 2016 roku byłam z córką na kontroli u otolaryngologa.             I zdarzył się Cud – wielki CUD. Okazało się, że nie ma już dziury w błonie bębenkowej uszka (dodam, że Wiki miała mieć operację – rekonstrukcję błony bębenkowej ucha). Sam lekarz był zdziwiony. Powiedziałam Mu, że to moje modlitwy zostały wysłuchane, a On nie zaprzeczył. Stwierdził tylko: „Dziury nie ma, a ja nie zaprzeczam, że to CUD”. Chwała Panu!!! Moja radość jest ogromna.

Ale na tym nie koniec Cudów. W marcu moja Wikusia zachorowała. Miała bardzo złe wyniki moczu. Tak Ją bolała prawa nerka, że nie potrafiła chodzić. Lekarz podejrzewał odkłębuszkowe zapalenie nerek. Na szczęście infekcja szybko się zakończyła. Antybiotyk był trafiony, a późniejsze wyniki nie wskazywały na żaden stan zapalny. Miałam jechać do specjalisty do Wrocławia, żeby wykluczyć wady fizjologiczne, bo Wiktoria cały czas siusiała (przeważnie każdej nocy miała zmoczoną pieluszkę). Ale czułam, że mam jeszcze poczekać. Moja mama była tego samego zdania, wspierała mnie. Nie chciałam narażać mojego dziecka na niepotrzebny ból i cierpienie – bardzo dużo w życiu przeszła (5 złożonych operacji). Wszystko oddałam Panu Bogu, Matce Bożej Królowej Różańca Świętego i Świętemu Charbelowi. Wierzyłam, że Matka Boża wyprosi dla nas tę łaskę, o którą prosiłam. Także Święty Charbel…. Podczas modlitwy błagałam Go o pomoc. Często modliłam się przy Wikusi łóżku, kiedy zasypiała – na głos, zostawiając obrazek z Jego Wizerunkiem obok córki. Po paru dniach nastąpiła zmiana. Rano było sucho. W nocy Wikusia wołała mnie, że mam z Nią pójść do łazienki. I tak jest do dzisiaj. Zapomniałyśmy już o tym wstydliwym dla nas problemie. Czuję ogromną radość, że moje modlitwy zostały wysłuchane. Panie Boże bądź uwielbiony po wszystkie czasy!!! Królowo Różańca Świętego będę Cię chwalić i rozszerzać cześć Twoją do końca moich dni!!!

Dziękuję Ci Święty Charbelu za to, że jesteś blisko nas – cichy i pokornego serca. Dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski, którymi nas obdarzasz, za wstawiennictwo u naszego Pana – Boga najwyższego. Proszę nigdy nas nie opuszczaj. Amen.

Kochani, zawsze módlcie się i nie traćcie nadziei. „Proście więc, a otrzymacie, aby wasza radość była pełna” – J 16, 16-24.

Serdeczne Bóg zapłać, Beata z Ostrzesz0wa.

 

13 Comments

 1. by AGNIESZKA on 7 marca 2017  11:10

  Chwała Panu Bogu i Maryji

 2. by Beata on 11 marca 2017  09:19

  Chwala Panu ❤

 3. by Ela on 4 stycznia 2018  22:20

  Bogu niech będą dzięki.!!!.Panie Boźe uwielbiam Cię !!!!

 4. by Sylwia on 6 stycznia 2018  17:11

  Ela czy to Ty ?pyta Sylvia czy nastapil jakis przelom?

 5. by Zbigniew on 28 stycznia 2018  20:11

  Nigdy w to nie wątpiłem, że WIARA CZYNI CUDA!!! Mam cichą nadzieję, że moje modlitwy też zostaną wysłuchane.

 6. by Magdalena on 7 lutego 2018  14:35

  Czy ktoś wie gdzie pisac by otrzymać oleje sw Charbela? Szukamy wszedzie ratunku dla kilkutygoniowego dziecka z zespołem wad w tym jednej, ktora nam go zabiera... Gladkomozgowie.. Z tą wadą dzieci srednio dozywaja dwóch lat.. Bardzo proszę o pomoc

 7. by Asia on 18 lutego 2018  16:19

  Kościòł Św. JADWIGI we Wrocławiu z zakładką olej. Z Bogiem..

 8. by Nowak on 27 marca 2018  22:42

  Pani Beato gdzie napisac z prosba o obrazek i olejek?

 9. by Tereszkiewicz on 1 kwietnia 2018  21:09

  Czytam o Świętym Oleju i zastanawiam się jak go zdobyć.
  Mam raka. Od półtora roku zmagam się z chorobą i jest coraz gorzej. W chwili obecnej jestem w trakcie chemioterapii.
  Pomyślałam że może i mi ten olej by pomógł. Proszę o informację gdzie i w jaki sposób mogę zdobyć ten Święty Olej?

 10. by Magdalena on 15 maja 2018  23:07

  Kościół Św Jadwigi Wrocław. Na stronie w zakladce Olej, jest podany dokladny adres. ja pisalam juz prosbe dwukrotnie i za kazdym razem, w szybkim terminie otrzymywalam koperte zwrotna z olejem z modlitwą i z koronką do Św. Charbela

 11. by Kowalska on 26 czerwca 2018  17:13

  Chwala Panu Mateczce i Sw.Charbelowi❤️

 12. by Anonim on 24 sierpnia 2018  07:01

  Od pewnego czasu przychodzi mi myśl,czy Jezus Chrystus,jest na *Pierwszym Miejscu!!! w moim życiu?!.Jestem wierzący w Boga,i stwierdzam,że Pismo Święte pokazuje właściwy kierunek jaki mam obierać->prosząc Boga. Jezus Chrystus,tylko On!!!, Nikt przed Nim!!!. *Uzdrawia Pan Jezus Chrystus, i otym musi pamiętać każdy chrzescijanin. Jezus Chrystus jest droga,prawdą i życiem. Za mną wstawia się przed Bogiem Ojcem, Jezus Chrystus!!!.Z przekonaniem od Ducha Świętego na mocy Bozego Słowa,muszę otym pamiętać!!!.

 13. by Anonim on 25 sierpnia 2018  10:57

  Oczywiscie uzdrawia Jezus Chrystus Ale udzielil mocy niektorym wybranym, dzis Swietym. Do takich nalezy Swiety Charbel- jest on poteznym Wstawiennikiem!

Dodaj komentarz