Modlitwa w kaplicy cudu w Bergamo, 08.09.2023

 
 
 

Dzisiaj rano ks. Jarosław modlił się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Bergamo na północy
Włoch. Następnie celebrował Msze św. w Domach Modlitwy św. Charbela; w jednym z nich sprawował Eucharystię dziękczynną za 50 lat małżeństwa Aldo i Marisy, którzy przybędą pod koniec roku do Florencji koło Iłży, by również tam dziękować Matce Najświętszej.
Dzisiejsza modlitwa ze świątyni w Bergamo była transmitowana. Kościół został wybudowany jako wotum za dogmat Niepokalanego Poczęcia. W świątyni tej znajduje się kaplica cudu, który wydarzył się przed 415 laty: na jednym z malowideł Pan Jezus powstał z krzyżem, zmienił kolor płaszcza z czerwonego na biały, a na Jego ciele pojawiły się rany jak po Zmartwychwstaniu.


Ks. Jarosław w święto Narodzenia Matki Bożej polecał wszystkich Maryi również w bocznej kaplicy, gdzie znajduje się Dzieciątko Maryja – jakże niezwykłe, że mógł modlić się w tym miejscu właśnie dzisiaj.


Zapraszamy do obejrzenia transmisji i rozmowy z rektorem sanktuarium.
Jutro, już z kaplicy św. Antoniego w Castione di Loria – transmisja Mszy w. w języku polskim o godz. 9, w języku włoskim jak zawsze o 18.30. W niedzielę Eucharystia po polsku o godz. 19. 30.

Leave a reply

Your email address will not be published.