Mówcie sobie często o miłości… (9.02.2019)

 
 
 

Po katechezie, w kościele w Triggiano ks. Jarosław przewodniczył Mszy św, która rozpoczęła się o godz. 19. 3O. Wraz z nim sprawowali Eucharystię proboszcz ks. Antonio oraz ks. Innocenzo. Ks. Jarek wygłosił również kazanie.
Podczas Mszy św. modlono się w wielu intencjach, przede wszystkim obejmując modlitwą wczorajszych jubilatów, którzy świętowali 50 lat małżeństwa. Powtórnie nałożyli sobie obrączki, a ks. Jarek – polskim zwyczajem – przewiązał ich ręce stułą i pobłogosławił. Powiedział też, by się ucałowali, co uczynili i przypomniał: Mówicie sobie często o miłości…

Po Mszy św. ks. Jarosław przewodniczył modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, prosząc dla wielu chorych o łaskę uzdrowienia za wstawiennictwem o. Charbela. Jak zawsze na koniec udzielił każdemu błogosławieństwo olejem przywiezionym z Annaya. Modlitewne spotkanie trwało prawie 4 godziny.

Przed godz. 21 ks. Jarek wyruszył w drogę do Gragnano oddalonego o 10 km Pompei, pokonując kolejne 300 km. Do celu dotarł przed północą. – Wczoraj uzbierało się 700 kilometrów. To zmęczenie, ale i wielka radość, bo razem mogliśmy uwielbiać Boga – mówi ks. Jarosław.
Cosobotnią katechezę wygłosi sprzed Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Zapraszamy na portal o godz. 17.
Dzisiaj po południu rozpoczną się w Gragnano 2 dni skupienia, którym przewodniczył będzie ks. Jarosław. Będą się one odbywać w sanktuarium Matki Bożej, nad którym pieczę sprawują ojcowie kapucyni.
W modlitewnych spotkaniach wezmą udział ci, którzy należą do Domów Modlitwy w Gragnano.

Leave a reply

Your email address will not be published.