Msza św. w rycie trydenckim to niezwykłe przeżycie 01.07.2023

 
 
 

Wczoraj we Florencji koło Iłży, w Pustelni św. Charbela obok Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej, już po raz drugi sprawowana była Msza św. w rycie trydenckim. Na razie odbywa się ona raz w miesiącu. Sprawowana jest w kaplicy ofiarowanej Matce Bożej, gdzie znajdują się też fotografie mam żyjących i tych, które przeszły do wieczności. Każda Eucharystia jest z błaganiem o łaski dla mam żyjących, a tych, które są w czyśćcu, by jak najszybciej znalazły się w niebie. Msze św. są recytowane.
Wczorajsza Eucharystia rozpoczęła się o godz. 15.30 i trwała ponad półtorej godziny – oprócz osób miejscowych, przybyli na nią również wszyscy członkowie Domu Modlitwy św. Charbela z Kielc. W zeszłym miesiącu poza Polakami w Mszy św. trydenckiej uczestniczyli także Włosi. Eucharystia poprzedzona jest zawsze godzinnym spotkaniem z katechezą wprowadzającą do liturgii i zapoznaniem się z mszalikami polsko-łacińskimi. Ćwiczone jest odpowiednie czytanie tekstów, tłumaczonych obok na język polski. Ministrantem asystującym w czasie liturgii jest Jan Wróbel. Jak to jest przyjęte na Mszy św. w takim rycie, może zakładać sutannę z komżą koronkową.


Ks. Jarosław udziela zgody, aby wszyscy uczestnicy byli obecni w zakrystii, gdy ubiera się do Mszy św. Zakładając poszczególne części szat wypowiada specjalne modlitwy. Ten moment jest również bardzo głębokim przeżyciem dla ludzi. Wszyscy po liturgii stwierdzają, że uczestniczyli w czymś niezwykłym i zapewne nie po raz ostatni.
Kolejna Msza św. w rycie trydenckim sprawowana będzie we Florencji pod koniec lipca. Dokładna data zostanie ogłoszona dużo wcześniej. Można przybyć na tę Eucharystię – najlepiej po zgłoszeniu telefonicznym na numer 510 597 648.

Leave a reply

Your email address will not be published.