Niegowicka Maryja wciąż w drodze (19.07.2018)

 
 
 

Kopia niegowickiego obrazu Matki Bożej Wniebowziętej nieustannie pielgrzymuje – ostatnio wizerunek jest we Włoszech. Co dzień lub dwa przyjmują go poszczególne rodziny lub całe parafie. Obecnie wizerunek znajduje się w miejscowości Marnate obok Mediolanu. Tamtejszy proboszcz don Franco oraz diakoni przygotowali wiernych na przybycie obrazu, zapoznając ich z jego historią. Opublikowano ją także w gazetce parafialnej, która trafiła do wielu rodzin.
Jak wszędzie, przed obrazem modli się i wyprasza łaski wiele osób. Poznają też historię pobytu ks. Karola w Niegowici. Wczoraj wieczorem ks. proboszcz Franco, który bardzo pragnął, aby ten wizerunek przybył do jego parafii, przewodniczył Mszy św.
Do Polski obraz wróci prawdopodobnie 2 października, ponieważ ks. Jarek zamierza z nim wyruszyć w drugą część swojej jubileuszowej pielgrzymki za dar kapłaństwa i w 40 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Etap ten prowadził będzie z Częstochowy do Warszawy na Plac Zwycięstwa. Ks. Jarosław jednak zaznacza, że pójdzie w tę drogę, jeśli siły mu pozwolą. Obecnie – jak mówi – nie byłby w stanie tego dokonać.

1 Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.