Ostatni dzień w Medjugorie (2.01.2021)

 
 
 

Pielgrzymi, którzy witali Nowy Rok w Medjugorie, dzisiaj wracają już do Polski. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ich szczęśliwego powrotu do domów. Szczególnie wspieramy i Dorotę Sosnowską, która przekazywała dla nas informacje z kolejnych dni pielgrzymki.
Oto jej korespondencja i zdjęcia z ostatniego dnia pobytu i Mszy św., którą w kościele św. Jakuba celebrowali kard. Philippe Barbarin i abp Henryk Hoser w asyście innych kapłanów.
Kościół był wypełniony pielgrzymami z Chorwacji, Polski, Włoch. Ponieważ Msza św. rozpoczęła się o godz. 21, była Mszą św. noworoczną. Głównym przesłaniem spotkania modlitewnego były słowa Matki Bożej: „Moje dzieci, jestem z wami.” Podczas Eucharystii panowało bardzo wielkie skupienie i cisza. Dopiero po błogosławieństwie i rozesłaniu zapanowała radość – ludzie zostali w świątyni, zwracali się w stronę chóru i razem z nim śpiewali. Wielu było bardzo szczęśliwych, że mogło witać Nowy Rok właśnie w Medjugorie

Wczoraj kard. Barbarin przewodniczył Eucharystii na zewnątrz świątyni – homilię wygłosił po włosku – była ona tłumaczona na język chorwacki.Pomimo iż wszyscy pielgrzymi są zmęczeni trudami podróży, podkreślają że są szczęśliwi – powitali rok 2021 z Maryją.
Dorota Sosnowska

Leave a reply

Your email address will not be published.