Po trzech latach – do św. o. Charbela (16.09.2018)

 
 
 

Pielgrzymowanie do Libanu po trzech latach ma dla ks. Jarosława szczególny charakter. Budzą się bowiem nie tylko wspomnienia z ostatniego pobytu, ale i refleksje o tym, co wydarzyło się od tamtego czasu. A tu zaliczyć trzeba przede wszystkim powstanie 200 Domów Modlitwy św. Charbela w różnych krajach Europy.
3 lata temu ks. Jarosław otrzymał od Patriarchy Libanu, kard. Bechara Rai specjalny dokument, w którym Jego Eminencja napisał: „Błogosławię każdemu Domowi Modlitwy św. Charbela, który powstał czy też powstanie w przyszłości i tym, którzy będą do niego należeć, a które pobłogosławi ks. Jarek. 3 lata temu ks. Jarosław również doświadczył osobistej bliskości św. Charbela, kiedy to sam „zamieszkał” przy jego pustelni w Annaya. Codziennie sprawował tam Eucharystię, modlił się, żyjąc i ofiarowując Bogu swe wyrzeczenie. W całkowitej samotności i tylko na modlitwie spędzał tam czas. W dniu swoich urodzin, 15 października 2015 roku, zarejestrował na dyktafonie m.in. modlitwę, którą dzisiaj po raz pierwszy sam odsłuchał, a nam przekazuje, byśmy mogli wczuć się w tamte chwile. Słuchając nagrania można w pewnym momencie usłyszeć przeraźliwe wycie wilków, które towarzyszyło tamtym nocom i modlitwie. Ks. Jarosław spędzał wtedy październikowe, chłodne już noce w śpiworze na betonie. Odpoczynek mógł trwać tylko bardzo krótko, bo na sen nie pozwalało dokuczliwe robactwo i komary.
Tamtej nocy św. Ojciec Charbel dał ks. Jarosławowi, znak swojej obecności.
Rozpoczynające się jutrzejsze pielgrzymowanie to przede wszystkim błaganie o dalsze błogosławieństwo i prośba o łaski dla siebie i dla tych, którzy o to prosili To również błaganie o pokój, o łaski potrzebne dla Ojca Świętego Franciszka i o jedność w Kościele. Będzie to również czas prośby do Boga o łaskę przebaczenia dla własnych i cudzych błędów i grzechów. Pielgrzymka ks. Jarosława jest wsparta również błogosławieństwem jego biskupa, ks. prof. Stanislava Stolarika z Rożnavy. W tych wszystkich intencjach będą wspierać się nawzajem, ponieważ ks. Biskup jutro udaje się z pielgrzymami do Lourdes. Zapraszamy do wysłuchania materiału archiwalnego z 15 października 2015 roku. Inne nagrania archiwalne zostaną wyemitowane w późniejszym czasie.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.