Przed 68 laty Matka Boża płakała w Syrakuzach 30.08.2021

 
 
 

Wczorajsza niedziela w parafii Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji kolo Iłży miała szczególny charakter. O godz. 11 ks. proboszcz Jarosław przewodniczył Mszy św., w której wzięli udział nie tylko parafianie, lecz i przyjezdni;  niektórzy pokonali nawet kilkaset kilometrów. Obecni byli też Włosi, którzy tym razem w mniejszej grupie przybyli do polskiej Florencji.

Msza św. rozpoczęła się od uroczystego wniesienia płaskorzeźby Matki Bożej z Syrakuz na Sycylii. Właśnie wczoraj rozpoczęły się tam trzydniowe uroczystości w związku z 68 rocznicą cudownego wydarzenia, jakim był płacz i łzy płynące z oczu tego wizerunku Maryi. Przypomnimy, że Matka Boża płakała w Syrakuzach przez 3 dni – od 29 do 31 sierpnia 1953 roku. Wydarzenie to, po szczegółowych badaniach zostało oficjalnie uznane przez Stolicę Apostolską i papieża za cud.

Ks. Jarosław otrzymał w Syrakuzach taką samą płaskorzeźbę z relikwią, jaką jest fragmentu chustki, którą wytarto łzy Maryi. Dostał ją w darze w sanktuarium, kiedy sam dostąpił w tym miejscu łaski uzdrowienia, o czym  mówił w kazaniu podczas Mszy św.o godz. 20.

Tę płaskorzeźbę wnosił ks. Jarosław w asyście Promyków św. Charbela, grupy apostolskiej istniejące od kilkunastu miesięcy przy florenckiej parafii. Obecni podczas Eucharystii Włosi z rejonu Mediolanu, z Settimo Milanese,  należący do Domu Modlitwy nr 367  przywieźli w darze dla sanktuarium obraz św. Józefa oraz ręcznie haftowany obrus na ołtarz. Niektórzy obecni –  w tym Promyki św. Charbela, złożyli w darze róże dla Matki Bożej.

Po Mszy św. i modlitwie w pustelni św. Charbela, do grupy Promyków weszła Włoszka – Patrizia Franci. Otrzymała pelerynę i medal z wizerunkiem św. Charbela. Po obiedzie włoscy pielgrzymi udali się na południe Polski. W jednej z podkrakowskich miejscowości, w domu zaprzyjaźnionej rodziny,  ksiądz Jarosław sprawował Eucharystię,

Dzisiaj Włosi zobaczą m.in. Oświęcim. Będą uczestniczyć we  Mszy św, celebrowanej przez ks. Jarosława – modlitwą objęci zostaną wszyscy zamordowani w Auschwitz. Kolejnym miejscem modlitwy będzie Jasna Góra..

Leave a reply

Your email address will not be published.