Przy grobie rodziców (30.11.2017)

 
 
 

Zgodnie z planem ks. Jarosław dojechał wczoraj wieczorem ze Słowacji do Niegowici. Pierwsze kroki skierował na cmentarz, aby pomodlić się przy grobie swoich rodziców – Barbary i Włodzimierza. Zapalił tam świece oraz – jak obiecał wiernym w Mediolanie, gdzie przewodniczył modlitwie w minioną niedzielę – zawiesił ofiarowane przez nich błękitne świecące gwiazdki na figurze Matki Bożej, która znajduje się na grobie rodziców.

  • To niezwykłe – podkreśla ks. Jarosław, że w pierwszym dniu nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej mogłem zapalić te gwiazdy na Jej figurze i pomodlić się: Maryjo – przyjmij Rodziców do siebie, aby mogli radować się niebem i Twoim widokiem.
    Po modlitwie na cmentarzu ks. Jarosław koncelebrował Eucharystię w niegowickim kościele parafialnym przed wizerunkiem Matki Bożej Wniebowziętej. Przed Mszą św. w zakrystii zauważył: – Przed chwilą na cmentarzu zapaliłem dla Maryi lampki od mediolańczyków, teraz Msza św. w intencji Taty Włodzimierza przed oryginalnym obrazem Pani Wniebowziętej, a kopia tego obrazu pielgrzymuje od rodziny do rodziny właśnie w Mediolanie.
    Na krótkim filmiku utrwalony jest m.in. moment zasłonienia wizerunku innym obrazem. W Niegowici śpiewa się wtedy „O Maryjo, żegnam Cię”.
    (oprac. BRS)

 

1 Comment

  1. by Małgosia on 30 listopada 2017  12:14

    Piękny, bardzo wyjątkowy podarunek dla księdza Jarka za zmarłych rodziców. Włodzimierza i Barbary że strony wiernych mediolańczyków . Za ich miłość, którą dążą księdza Jarka.

Dodaj komentarz