Przypominamy spotkanie z o. Amorthem – wielkim kapłanem i egzorcystą (17.02.2020)

 
 
 

Przypominamy dziś materiał archiwalny, w którym rozmówcą jest o. Gabriele Amorth, jeden z najbardziej znanych na świecie egzorcystów, który zmarł kilka lat temu.
Gdy pytałam ks. Jarosława, z czyjej inicjatywy odbywały się te spotkania i wspólna modlitwa, odpowiadał, że kilka razy była to jego inwencja, ale czasem prosił o nie o. Amorth, chcąc aby ks. Jarek asystował przy egzorcyzmach.
Przyprowadziłem też do o. Amortha pewne osoby z Włoch i z Polski. Za każdym razem gdy się pojawiałem, szatan przez osoby opętane wykrzykiwał przeciwko św. Charbelowi. Wtedy zawsze czułem, że św. Charbel jest obok – mówił ks. Jarek.
Dzisiaj emitujemy tylko jeden z dokumentów filmowych – w archiwum jest ich znacznie więcej. Podczas rozmowy, którą przypominamy, ks. Jarek pyta m.in. o. Amrotha, co ma dalej czynić. Mijały wówczas 3 lata od chwili, gdy zaczął swoją misję w różnych krajach Europy. O. Amorth błogosławił mu i zachęcał: – Nie przerywaj tej misji. To jest bardzo dobra droga, aby gromadzić jak najwięcej ludzi na modlitwę I nie bój się modlić o ich uzdrowienie i uwolnienie. Wielu tego bardzo potrzebuje. Wielu potrzebuje, by ich na nowo przyprowadzić do Chrystusa.

W przyszłości przypomnimy inne spotkania i wspólne modlitwy z o. Amorthem. Był on dla ks. Jarosława także wielkim autorytetem i wyjaśnił mu wiele rzeczy. Był człowiekiem wielkiej pokory i modlitwy. Widać to również na pokazywanym filmie, kiedy błogosławi ks. Jarkowi na jego posługę, a następnie sam prosi o błogosławieństwo od księdza.
Prosimy wszystkich, by pamiętali w modlitwie o tym wielkim kapłanie.
Barbara Rotter-Stankiewicz
(redaktor naczelny i właściciel portalu padrejarek.pl)

Leave a reply

Your email address will not be published.