Relikwia bł. ks. Jerzego we florenckiej parafii 15.05.2021

 
 
 

Parafia pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży wzbogaciła się o nowe relikwie drugiej kategorii. Jest to sweter, w którym chodził błogosławiony męczennik, ks. Jerzy Popiełuszko. Kilkanaście lat temu jego mama, pani Marianna ofiarowała ten biały sweter ks. Jarosławowi. Od tego czasu przechowywał tę relikwię w swoim mieszkaniu w Rzymie; kiedy na stałe wrócił do Polski, przywiózł go do parafii.

Podczas wczorajszej wieczornej Mszy św. o 20.30, po Komunii św. ksiądz Jarosław odmówił modlitwę, prosząc bł. ks. Jerzego Popiełuszkę: Wstawiaj się za naszymi rodzinami, za każdym kapłanem, za tymi, którzy są teraz i będą kiedyś w tej parafii, aby mieli odwagę i byli gotowi oddać życie dla Chrystusa i aby każdy, kto będzie modlił się w tym miejscu, usłyszał w głębokości serca: Zło dobrem zwyciężaj.
Następnie relikwia bł. ks. Jerzego została w specjalnej gablocie przeniesiona do pustelni i umieszczona przed wejściem do celi św. Charbela, obok wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej i św. Jana Pawła.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa; w naszej parafii przy błękitnym krzyżu obok pustelni zostaną poświęcone fundamenty pod grotę dla Matki Bożej. 13 sierpnia będzie tam przeniesiona Jej figura, którą tydzień temu ks. Jarosław przywiózł z Italii. Została ona zakupiona w Medjugorje przez Włochów i ofiarowana dla parafii we Florencji. Po Mszy św. o godz. 11 rozpocznie się pod krzyżem nabożeństwo majowe (jeśli pogoda dopisze), a o godz. 12 zostanie poświęcony fundament. Na koniec nabożeństwa ks. Jarosław udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na 4 strony świata.
Pan Jezus wstąpił do nieba, lecz pozostał pośród nas w Eucharystii. Apostołowie widzieli Go odchodzącego do nieba – my wciąż oczekujemy Jego przyjścia, które nam sam zapowiedział.
Modlitwa niedzielna będzie umocnieniem w tym oczekiwaniu.

Leave a reply

Your email address will not be published.