Sanktuarium Harissa (20.09.2019)

 
 
 

Ostatnim punktem wczorajszego programu była modlitwa w sanktuarium Matki Bożej Harissa.

Pielgrzymi przeszli tam w procesji śpiewając dla Maryi pieśń „Była piękna i cicha jak wiosna”.

Odprawiono tam również Mszę św. Przewodniczył jej ks. Zenon Sodzawiczny, który także wygłosił kazanie. Ks. Jarosław sprawował Eucharystię w języku polskim i włoskim.

Pielgrzymi mieli też czas na indywidualną modlitwę. W sanktuarium ks. Jarosław wygłosił katechezę, której myślą przewodnią była prośba: Święty Charbelu, naucz nas miłości do Jezusa, Matko ucz nas Ty przede wszystkim miłości do Twojego Syna.


Po katechezie powrócono na nocleg do Byblos. W hotelu, o godz. 21 ks. Jarek poprowadził Apel Maryjny przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który zabrał ze sobą do Libanu.

Dziś pielgrzymi udadzą się wysoko w góry do miejscowości Bika Kafra, gdzie urodził się św. Charbel. Zobaczą także rezerwat cedrów. O godz. 11 ks. Jarosław będzie przewodniczył Mszy św., podczas której na ołtarzu położy dekret powołujący Katolickie Stowarzyszenie Rodziny Domów Modlitwy św. Charbela. Ci, którzy do niego należą, będą wypowiadać wezwania modlitwy wiernych. Modlitwą pielgrzymi otoczą też biskupa Stanislava Stolarika, ordynariusza diecezji rożnawskiej, który podpisał dekret ustanawiający stowarzyszenie. Ks. Jarosław w wysłanym SMS-ie zapewnił wczoraj ks. Biskupa o modlitwie w jego intencji. Biskup Stolarik odpisał: Dziękuję za modlitwę i z serca błogosławię wszystkim pielgrzymom.
(oprac. BRS)

Leave a reply

Your email address will not be published.