Sierpień miesiące europejskich urlopów – Castel Gandolfo ( 01.08.2018)

 
 
 

Z dniem dzisiejszym wielu mieszkańców Europy Zachodniej, wyruszyła na wymarzone urlopy. Dojazd do nadmorskich kurortów wymaga niezwykłej cierpliwości. Kolejki i wielkie korki na autostradach w Italii, Francji, Chorwacji i wszędzie tam, gdzie zdążamy stają się w sierpniu normą. To czas wakacji i wypoczynku. Przez lata również kolejni papieże opuszczali Pałac Apostolski i udawali się do letniej rezydencji oddalonej od Rzymu około 30 km. Z przywileju tego zrezygnował papież Franciszek. Pamiętamy te niezwykłe spotkania w pałacu papieskim w Castel Gandolfo ze świętym Janem Pawłem II. Pamiętamy setki tysięcy pielgrzymów i turystów przyjeżdżających tutaj, by spotkać się z Piotrem naszych czasów.
Mieszkańcy Castel Gandolfo wspominają ten okres z wielkim wzruszeniem, nie rozumiejąc, dlaczego papież Franciszek zrezygnował z chwili wytchnienia, którą bez wątpienia daje piękne otoczenie natury, lasów i urokliwego jeziora, sąsiadującego z tą miejscowością. Przypominamy dzisiaj na naszym portalu reportaż, jaki ksiądz Jarek nagrał właśnie w Castel Gandolfo w 2016 roku.

W Castel Gandolfo spotkacie niezwykłe ogrody, przylegające do pałacu papieskiego. Warto będąc w Rzymie, zarezerwować jeden dzień na wycieczkę do tej miejscowości. Na pójście ścieżkami, po których tak chętnie spacerował święty Jan Paweł. Prezentujemy krótki film z ogrodów Castel Gandolfo.

Mieszkańcy Castel Gandolfo wspominają te czasy z wielkim wzruszeniem nie rozumiejąc dlaczego papież Franciszek zrezygnował z chwili wytchnienia, która bez wątpienia daje piękne otoczenie natury, lasów i pięknego jeziora , które sąsiaduje z tą piękną miejscowością . Przypominamy dzisiaj na naszym Portalu reportaż jaki ksiądz Jarek nagrał właśnie w Castel Gandolfo w 2016 roku .

W Castel Gandolfo spotkacie niezwykłe ogrody przylegające do pałacu papieskiego. Warto będąc w Rzymie zarezerwować jeden dzień na wycieczkę do Castel Gandolfo. Na wejście do ogrodów po których tak chętnie spacerował święty Jan Paweł . Prezentujemy krótki film z ogrodów Castel Gandolfo.

Dodaj komentarz