Styczniowy dzień ze św.Charbelem, 23.01.2024

 
 
 

Jak każdego miesiąca, również wczoraj, 22 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i Pustelni św. Charbela we Florencji koło Iłży odbyły się uroczystości ku czci św. Charbela. Rozpoczęły się od odmówienia w celi św. Charbela Koronki do Miłosierdzia Bożego, po której ks. Jarosław odprawił Mszę św. w języku włoskim. – W pierwszym miesiącu nowego roku św. Charbel chciał nam pozostawić widzialny znak, który staje się dla wszystkich przesłaniem – mówi ks. Jarosław. – Podczas Mszy św., gdy rozpoczęła się Liturgia Eucharystyczna, nagle w Sanktuarium i Pustelni zgasło światło. Prądu nie było tylko tam. Pustelnia stała się jak za życia św. Charbela – bez elektryczności. Celę rozświetlały tylko świece i mała latarka, ale kontynuowałem Mszę św. Kiedy przyjąłem Eucharystię i zwróciłem się do św. Charbela z pozdrowieniem, światło się zapaliło. Znak jest jasny – św. Charbel ukazał nam, że w ciemnościach jedynym światłem jest Chrystus. Kiedy przyjmujemy Go do serca, wtedy wszystko staje się jasne, oświetla wszelki mrok.

Do Sanktuarium przybyło wczoraj wiele osób z różnych stron Polski. Niektórzy jechali nawet trzy godziny. Przybyli również gościnnie bracia zakonni. Msza św.  rozpoczęła się jak zwykle o godz. 18.   W kazaniu ks. Jarosław mówił m.in. o cudach dokonywanych przez św. ojca Charbela.

Na zakończenie Mszy św. ks. Jarosław odmówił modlitwę za Ojczyznę, która będzie powtarzana we Florencji 22 dnia każdego miesiąca

Po Mszy św. jak zawsze odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Charbela, a potem namaszczenie jego olejem. Po końcowym błogosławieństwie śpiewano Apel Maryjny i zamknięto wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej. Chociaż modlitewne spotkanie trwało trzy godziny, wszyscy pozostali, by w rodzinnej atmosferze uczestniczyć we wspólnej kolacji, na którą podano m.in. pyszną fasolkę po bretońsku. Po podziękowaniu pielgrzymom, ks. Jarosław poświęcił mobilny ołtarz, który będzie zabierał ze sobą w podróż, by zawsze i wszędzie, w każdym domu, móc sprawować Eucharystię.

W transmisji wczorajszej Mszy św. uczestniczyło ponad 500 osób, a w nabożeństwie adoracji – ponad 1000. Następne takie spotkanie – dzień ze św. Charbelem odbędzie się 22 lutego.

Leave a reply

Your email address will not be published.