Świadectwa i modlitwa przez wstawiennictwo św. Charbela (23.02.2020)

 
 
 

Pół roku temu moja półroczna wtedy wnuczka Antosia kierowana była na zabieg udrożnienia kanału łzowego do szpitala, bo od urodzenia ropiało jej oczko. Nie pomagały przepisywane przez lekarzy krople ani masaże. Córka z zięciem pojechali więc do szpitala na umówiony zabieg, ale że kanał był bardzo niedrożny i mocno zapchany ropą, zabieg się nie odbył. Oko trzeba było przygotować więc przez tydzień nowe kropelki i odpowiedni masaż. Podjęłam wtedy nowennę do Św. Charela i za każdym razem kiedy wnuczka zostawała na chwilę u mnie smarowałam oczko olejem świętego. Robiłam to pod nieobecność jej rodziców, bo nie wiedziałam czy spotka się to z ich aprobatą. Już po kilku dniach widać było poprawę a pod koniec tygodnia nie było śladu po ropie czy obrzęku powiek. W wyznaczonym dniu rodzice małej pojechali z nią na zabieg. Okazało się, że po chorobie nie ma śladu i nic nie trzeba robić.
Chwała Ci Panie Jezu, dziękuje św. Charbelowi za jego wstawiennictwo i to uzdrowienie. Ewa Bartosik

Należymy z mężem Krzysztofem do Domu Charbela Nr 66. Nasz Dom został pobłogosławiony 17.02.2013r. modlimy się już siedem lat uczestnicząc w organizowanych w Częstochowie rekolekcjach. Rekolekcje rozpoczynamy Drogą Krzyżową u Jasnogórskiej Matki, poprzez Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w Domu Rekolekcyjnym u sióstr. Nasz ks. Jarosław poświęca się rekolekcjom całym swoim kapłańskim Sercem. Modli się z nami, odprawia Msze Święte spowiada, głosi konferencje. Prowadzi Nas przez to nasze ludzkie pielgrzymowanie poświęcając się całym swoim kapłańskim życiem, żyjąc sam w wielkiej prostocie bez przywiązania do własności. To Boży Kapłan o wielkim sercu dla wiernych. Kapłan kochający Matkę Przenajświętszą i uwielbiający Jezusa Chrystusa, w którego ciele jest zakorzeniony. Leczy nasze serca i dusze pokrzepia. Wierzę że Św. Charbel wiedział z wysokości Nieba że to Boży Kapłan i powierzył mu tak trudne zadanie, by ten Święty zamieszkał również w naszych europejskich domach. Szlachetność i skromność i prostota to również cechy ks. Jarosława i dlatego właśnie ks.Jarosławowi powierzył tak trudne zadanie Św. Charbel. Byliśmy z mężem 2-krotnie na pielgrzymce w Libanie z ks. Jarosławem. Jest oddanym kapłanem o wielkiej wiedzy teologicznej mający moc charyzmatyczną. Składamy z mężem Krzysztofem świadectwo, szlachetności  ks.Jarosława. Ks. Jarosław posiada w sobie niezłomność i pokorę Św. Charbela dlatego wszystko zwycięży. Twoje Domy Charbela uderzają ze szturmem modlitwy do Nieba do Św. Charbela. Bóg z Nami któż przeciwko Nam. 

Drogi księże Jarku

Każdy dzień który mija po rekolekcjach jest dniem który jest poświęcony Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Oczywiście Matce Boskiej która jest naszą Matką.  DZIĘKUJĘ BARDZO za rekolekcje Adwentowe, które były nie tylko przeżyciem, którego opisać się nie da, jednak w duszy i sercu jest ta radość o której marzyłam. Dziękuję to za mało, jednak ufam że sam Bóg który Cię wybrał w powołaniu a Matka Boża Cię strzeże i prowadzi wlewa w Twoje serce naszą wdzięczność. Wiem dziś że Pan miał swój plan w czekaniu na rozmowę z księdzem. Godziny spędzone pod drzwiami, spotkani ludzie, dawali nadzieję i refleksje. Byli również tacy którzy wnosili dziwne odczucie, jednak dziś już ich nie ma blisko.  Dziękuję za Twoją życzliwość, spokój który otrzymałam po rozmowie i dziś już Wiem że Matka chce abym jako dowód wdzięczności ofiarowała za Ciebie NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ zatem niech będzie jej wola. Ty modliłeś się za mnie i wszystkich na rekolekcjach więc ja od dziś modlę się za Ciebie.  Mam nadzieję że niebawem będzie mój dom godzien stać się domem modlitwy św. Charbela.

Rekolekcjonistka Dorota Przybylska – Toman

Leave a reply

Your email address will not be published.