Tragedia na autostradzie w okolicach Bolonii(Vatican Service News- 07.08.2018)

 
 
 

Wczoraj w późnych godzinach popołudniowych doszło do tragedii na autostradzie, niedaleko bolońskiego lotniska. W wyniku zderzenia cysterny samochodowej z innymi samochodami doszło do potężnej eksplozji przewożonego przez cysternę płynnego gazu. Samochód stanął w płomieniach . Ogień zaczął przenosić się na kolejne samochody, co doprowadziło później do eksplozji kilkudziesięciu innych aut . Na miejscu zdarzenia pracują do chwili obecnej  policjanci, straż pożarna i służby ratunkowe. Jak poinformowano na stronie internetowej włoskiej stacji telewizyjnej Rai News 24, do wypadku doszło na węźle łączącym autostrady A14 oraz A1; w jego wyniku zawaliła się część wiaduktu. Istnieje obawa, że może dojść do dalszego zawalenia konstrukcji.

W pobliżu miejsca zdarzenia znaleziono również odłamki szyb z pobliskich domów, które zbiły się w wyniku wstrząsu spowodowanego eksplozjami.

Według mediów ogromne kłęby dymu unoszącego się nad autostradą były widoczne z każdego miejsca w Bolonii. Fragment trasy A14 został zamknięty w obu kierunkach, a przywrócenie ruchu drogowego może zająć wiele czasu.

W reakcji na tragedię burmistrz leżącej na północy Włoch Bolonii Virginio Merola złożył kondolencje “rodzinom tych, którzy stracili życie w tym tragicznym wypadku”, oraz zapewnił, że “myślami jest z rannymi, wśród których są również liczni ratownicy”. Podkreślił, że “nie wahali się oni w obliczu ryzyka”, oraz “z całego serca” podziękował wszystkim, którzy udzielają pomocy. W wypadku zginęło dwie osoby a ponad sto zostało  ciężko ranne , w tym kilkunastu policjantów.

Dodaj komentarz