Trzeci dzień modlitewnego spotkanai we Florencji (17.08.2020)

 
 
 

W niedzielę 16 sierpnia zakończyły się uroczystości pierwszego odpustu w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. o. Charbela we Florencji koło Iłży. Pomimo ograniczeń sanitarnych na odpust przybyło bardzo dużo osób. Niektórzy byli już wczesnym rankiem, pokonując wiele kilometrów. Na uroczystość przybyli też księża proboszczowi m.in. z Cieszyna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Białegostoku. O godz. 10.00 ks. Jarosław przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu.

Podczas nabożeństwa uwielbienia proszono o uwolnienie i uzdrowienie za wstawiennictwem św. o. Charbela. Na zakończenie ks. Jarosław pobłogosławił każdego olejem przywiezionym z Libanu. W nabożeństwie można było w im uczestniczyć za pośrednictwem Charbel TV.

W południe rozpoczęła się uroczysta suma, której przewodniczył ks. biskup Adam Rosiek. Ks. Jarosław powitał go, jak również innych duchownych KKN bardzo serdecznie. Zwrócił się też do pielgrzymów, dziękując im za przybycie: Wy jesteście najważniejsi – wasza wiara, wasza miłość do Chrystusa. Wasze zaufanie i wasze serca, które biją dla Maryi”.(…) Witał też parafian, którzy na uroczystość przygotowali piękny wieniec dożynkowy.
W homilii bp. Adam mówił m.in…”Przybyliśmy dzisiaj na tę piękną uroczystość z całej Polski, z Italii, są przedstawiciele Białorusi; łączą się z nami Chorwaci, Polonia w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech i tam, gdzie każdego dnia docieramy z Mszą św. (…) Ta piękna świątynia (…) wypełniła się waszą obecnością. Jestem święcie przekonany, że gdyby nie koronawirus i obostrzenia, których musimy przestrzegać, byłaby oblężona tymi, którzy chcieli przyjść, żeby się wspólnie pomodlić. Przyszliśmy, bo szukamy stycznej między tym co przeżywała Maryja, a co my przeżywamy w naszym codziennym życiu. Te punkty styczne odnajdujemy w wypełnianiu Słowa Bożego.

W procesji z darami ofiarowano m.im. mszał przywieziony z Libanu, księgę z wpisanymi łaskami wymodlonymi przed obrazem Matki Bożej Dobrego Początku, który jak ufamy przybędzie z Gragnano, księgę, do której wpisywane będą nazwiska ofiarodawców, za których we Florencji trwać będzie nieustanna modlitwa za życia i po śmierci.

Po Mszy św. – jak zwykle w czasie odpustu – odbyła się procesja. Miała ona szczególny i wymowny charakter – jej trasa wiodła przez plac budowy i ścierniska. Po procesji uroczystości zostały zakończone. Trwały jednak rozmowy, agapa, robiono zdjęcia. Ci, którzy zdecydowali się na przyjazd doznali piękna, radości, byli szczęśliwi.
Wszystkie uroczystości i modlitewne spotkania zostały zarejestrowane przez CharbelTV – warto do nich wrócić.

Leave a reply

Your email address will not be published.