U Matki Bożej – Pani Wszystkich Narodów w Amsterdamie (10.10.2019)

 
 
 

Dziś o godz. 15 ks. Jarosław w Kaplicy Objawień Matki Bożej w Amsterdamie będzie przewodniczył modlitwie – Koronce do Bożego Miłosierdzia. Będzie to błaganie Maryi o przebaczenie za wszelką Jej obrazę, różne formy profanacji i bluźnierstwa oraz za odrzucanie Jej jako Matki. Przeprosimy w tej modlitwie również za osobiste odstępstwa i niewierności.
Ks. Jarosław prosi, aby w różnych krajach każdy kto będzie mógł, zjednoczył się z nim w tej modlitwie – jeśli to możliwe – na klęczkach. Dokonajmy tego w październiku, miesiącu poświęconym szczególnie Matce Najświętszej.

Po Koronce do Bożego Miłosierdzia ks. Jarek będzie sprawował Eucharystię, w której przedstawi wiele intencji nadesłanych do niego ostatnio. Można to jeszcze uczynić dzisiaj drogą internetową. Będziemy modlić się zwłaszcza w intencjach Ojca Świętego, całego Kościoła, biskupów, kapłanów. Szczególną modlitwą obejmiemy bpa. Stanislava Stolarika z Rożnavy, prosząc dla niego o wszelkie łaski, przede wszystkim o zdrowie.
Modlitwą obejmiemy również bliskich zmarłych, zwłaszcza bpa Pawla Hnilicę, który był wielkim czcicielem Matki Bożej Wszystkich Narodów i często brał udział w uroczystościach w Amsterdamie. Będziemy się też modlić za tych, którzy 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Niech Maryja wprowadzi ich do chwały Nieba, a jeżeli już tam są, niech wstawią się za wszystkimi naszymi rodzinami i za naszą ojczyzną, aby w najbliższą niedzielę Polacy wzięli udział w wyborach i decydowali zgodnie z sumieniem.

U stóp Matki Wszystkich Narodów ks. Jarosław złoży powstałe logo Katolickiego Stowarzyszenia Rodziny Domów Modlitwy św. Charbela. Widnieje na im wizerunek św. Charbela i napis po łacinie oraz w języku kraju, w którym znajdują się Domy Modlitwy.

Przypominamy dziś materiał filmowy z pierwszego pobytu ks. Jarosława w tym wyjątkowym miejscu w Amsterdamie, a było to 8 lipca 2018 roku. Relacja z dzisiejszej modlitwy już jutro na naszym portalu
Z Holandii ks. Jarek w piątek wraca do Belgii, gdzie będzie również przewodniczył modlitwie w sobotę i niedzielę.

Leave a reply

Your email address will not be published.