Uroczysta Eucharystia z Ojcem Świętym (18.04. 2019)

 
 
 

Jak w wielu katedrach na całym świecie, w Matce wszystkich kościołów, Bazylice św. Piotra papież Franciszek przewodniczył Mszy św. krzyżma, poświęcił również oleje.
Eucharystię z Ojcem św. koncelebrowało wielu kardynałów, biskupów, setki kapłanów pracujących w Watykanie czy studiujących w Rzymie, a także duchowieństw diecezji rzymskiej. Wśród koncelebrujących był również ks. Jarosław. Rano, przed wejściem do bazyliki, wszyscy księża musieli okazać swój dokument – celebret, świadczący o tym, że nie mają nałożonych żadnych kar kościelnych. Było to bardzo dokładnie sprawdzane.
W homilii Ojciec Święty podkreślił, że Pan Jezus nieustannie zachowywał bliskość z ludem i każdą osobą obecną w tłumie. Zachęcił wszystkich kapłanów na całym świecie, aby czynili w ten właśnie sposób. Papież mówił, że klerykalizm zaczął się wtedy, gdy uczniowie zwrócili się do ludzi: idźcie teraz coś zjeść, załatwcie sobie coś do jedzenia… Pan Jezus czyni inaczej – mówi do uczniów: wy dajcie im jeść. Chce, aby to uczniowie zatroszczyli się o ludzi. Bądźcie więc i wy zatroskani o nich – podkreślał papież Franciszek.

Podczas Mszy św. wszyscy kapłani odnowili swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń. Po zakończeniu Eucharystii księża zgromadzili się przy wyjściu, by na chwilę zobaczyć Ojca św. Papież zatrzymał się i serdecznie ich pozdrowił. Ks. Jarosław wychodząc spotkał kardynała Konrada Krajewskiego, który troszczy się o ubogich. Również i jemu złożył serdeczne życzenia wielkanocne, zapewniając o modlitwie. Znają się od lat, bowiem kiedyś w jednej katedrze w Łodzi przyjęli święcenia kapłańskie.

Dzisiaj ks. Jarosław Mszę św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawował w centrum Rzymu, w bazylice św. Andrzeja Apostoła. Zapraszamy wszystkich na godz. 22, na specjalne połączenie na żywo, aby w ten wieczór, z ks. Jarosławem rozważać Męką Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.