Uzdrowienie wymodlone w pustelni św. Charbela 31.10. 2021

 
 
 

O tym wydarzeniu możemy mówić już w kategorii cudu – było to uzdrowienie wymodlone w pustelni we Florencji koło Iłży, gdzie od ponad roku znajduje się figura i relikwie św. Charbela.
10 września 2021 r. trzyletni chłopiec – Artur – z miejscowości Ołpiny koło Jasła, stracił przytomność i został przewieziony do szpitala.
Dzień później rodzice telefonują i powiadamiają ks. Cieleckiego – proboszcza i kustosza parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela Katolickiego Kościoła Narodowego – o stanie swojego synka. Kiedy rozpoczynają modlitwę w sanktuarium i pustelni, chłopiec w tym dniu odzyskuje przytomność. Stan jest stabilny, ale określany jako ciężki. Na karcie medycznej rozpoznania klinicznego wyszczególniono: 1. Nieropny zakrzep układu tylnego wewnątrzczaszkowego, 2. Zakrzepica żył głębokich i zatok żylnych mózgu, 3. Następstwa innych i niekreślonych chorób naczyń mózgowych, 4. Zawał mózgu wywołany przez zakrzep żył mózgowych, 5. Wiotkie porażenie połowiczne lewostronne (paraliż) .
Po takiej diagnozie rodzice zdecydowali, aby natychmiast przyjechać do Florencji koło Iłży i prosić osobiście św. Charbela o wstawiennictwo, by syn wrócił do zdrowia. Lekarze dawali dziecku małe szanse, jednak rodzice – państwo Martyna i Łukasz Mikrutowie 12 września przyjechali do Florencji iłżeckiej. Ks. Jarosław zaprowadził ich od razu do pustelni i wspólnie modlili się przed figurą i relikwiami św. Charbela. W tym dniu rozpoczęli 9-dniową nowennę dp Świętego Ojca. Otrzymali również od ks. Jarosława fiolkę z olejem pobłogosławionym przy grobie św. Charbela w Annaya w Libanie. Po 9 dniach wspólnej modlitwy chłopiec całkowicie powrócił do zdrowia. Paraliż cofnął się zupełnie i nie ma żadnych zmian mózgowych. Kartotekę medyczną ks. Jarosław umieścił w archiwum parafii. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z rodzicami Artusia, którą przeprowadził ks. Jarosław.

Dochodzą słuchy o kolejnych łaskach i uzdrowieniach otrzymanych w tym miejscu; gdyby ktoś ich doświadczył, prosimy o powiadomienie. Przypominamy, że 22 dnia każdego miesiąca o godz. 19 (po Mszy św. o godz. 18) odbywa się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela i błogosławieństwo olejem.
Ks. proboszcz Jarosław, serdecznie zaprasza na te modlitewne spotkania.

Leave a reply

Your email address will not be published.