W Bazylice św. Piotra – o Tej Najpiękniejszej, która uczy nas miłości do Boga (9.03.2019)

 
 
 

Wczoraj rano ks. Jarosław wraz z pielgrzymami z Polski modlił się w Bazylice św. Piotra, gdzie modlono się również przy grobie św. Jana Pawła II, polecając wszystkie intencje na czas Wielkiego Postu.
Ks. Jarek odprawił Mszę św. w Grotach Watykańskich w kaplicy węgierskiej. Wzięły w niej udział siostry zakonne mieszkające w Rzymie. Polecił szczególnie wszystkie kobiety. W krótkim słowie po odczytaniu Ewangelii mówił o Tej Najpiękniejszej, która uczy nas miłości do Boga – o Matce Bożej. Zwrócił uwagę, byśmy dostrzegali nie tylko piękno zewnętrzne kobiet,  ale także ich piękno wewnętrzne. Posłuchajmy.

Po Mszy  św. modlono się w kaplicy polskiej, gdzie znajduje się mozaikowy obraz Matki Bożej. Ks. Jarosław pokazał pielgrzymom również Watykan od wewnątrz. Zaprowadził ich m.in. przed obraz Jezusa Miłosiernego, który znajduje się na korytarzu Bazyliki św. Piotra, niedaleko zakrystii.

Zatrzymali się tam na  krótkiej modlitwie. Ks. Jarosław od dłuższego czasu pokazuje to miejsce pielgrzymom – jego – nie tylko jego –  pragnieniem jest, by obraz, który kiedyś otrzymał  Jan Paweł II znalazł się w watykańskiej kaplicy.

Leave a reply

Your email address will not be published.