W Częstochowie ks. Jarosław pobłogosławił 5 nowych Domów Modlitwy

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław przywiózł relikwie świętych do Częstochowy. Najpierw udał się na Jasną Górę, aby pokłonić się Matce Bożej, Królowej Polski, a stamtąd do sanktuarium św. Józefa, gdzie wiele razy wcześniej odprawiał nabożeństwa. O godz. 17 relikwie  świętych zostały wniesione do kościoła przez tamtejsze bractwo. Na modlitwę przybyli wierni nie tylko z parafii, ale i spoza niej, także spoza Częstochowy. Były wśród nich panie z Warszawy, które chciały, by ks. Jarek pobłogosławił ich Dom Modlitwy św. Charbela.

Po wprowadzeniu relikwii ks. Jarek poprowadził modlitwę różańcową z rozważaniami, mówiąc m.in. o św. o. Pio, a także cytując św. Jana Pawła II w jego liturgiczne wspomnienie. Następnie przewodniczył Mszy św. , którą koncelebrowali kapłani z parafii – ks. Krzysztof i ks. Jacek. Wygłosił też kazanie, w którym nawiązał m.in. do modlitwy polskich biskupów i wiernych przy grobie  św. Jana Pawła II. Przypomnijmy, że w narodowej pielgrzymce uczestniczyło 50 biskupów i ok. 7 tys. pątników z Polski.

W czasie modlitwy wiernych modlono się o błogosławieństwo dla nowego nuncjusza papieskiego w Polsce, którego ks. Cielecki zna osobiście. Nuncjusz przybędzie do naszego kraju 31 października.

Po Komunii św. ks. Jarosław pobłogosławił relikwiami świętych aż 5 nowych Domów Modlitwy św. o. Charbela, w tym jeden z Niemiec, założony przez Polkę, której mąż jest Libańczykiem. Oboje będą uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych w Częstochowie.

Na zakończenie Eucharystii kapłani udzielili błogosławieństwa relikwiami  świętych: ks. Krzysztof – o. Pio, ks. Jacek – o. Charbela, a ks. Jarek – św. Jana Pawła II w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

Po Mszy św. złożyła swoje świadectwo na temat kultu św. o. Pio pani adwokat Antonella D’Iorio, która przyjechała z Castellammare di Stabia w Italii. Była już dwukrotnie w Polsce, gdy po naszym kraju pielgrzymował habit św. o. Pio, ale pierwszy raz przedstawiła osobiste świadectwo. – Przyjęto je gromkimi brawami i ku mojemu zdziwieniu wielu dziękując wypowiedziało słowo „grazie” – to pewnie owoc Światowych Dni Młodzieży, że już wszyscy w Polsce mówią po włosku – żartuje ks. Jarek.

Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem były kolejnymi momentami modlitewnego spotkania, na zakończenie którego ks. Jarosław pobłogosławił każdego olejem św. Charbela. Członkowie bractwa dawali wiernym relikwie do ucałowania. Na koniec uroczyście wyniesiono habit św. o Pio i pozostałe relikwie do samochodu, przy którym wszyscy zaśpiewali „Barkę”.

Po spotkaniu w Częstochowiie ks. Jarosław pojechał do miasta Tychy, gdzie dziś o godz. 8, w parafii św. o. Pio, relikwie jej patrona zostaną uroczyście powitane. Ks. Jarosław odprawi Mszę św. i wygłosi 3 kazania  (godz. 8, 11 i 14).

 

(oprac. BRS)

23.10.2016

Leave a reply

Your email address will not be published.