W dzień św. Franciszka – błogosławieństwo dla zwierząt (04.10.2021)

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław pokonał kolejny etap misji na ziemi włoskiej i zakończył rekolekcje dla członków Ekumenicznych Domów Modlitwy św. Charbela i jego czcicieli. Jeszcze dzisiaj po południu ukaże się specjalny materiał z rekolekcji, w których wzięło udział bardzo wiele osób z północnej części Włoch.
Wczoraj po rekolekcjach i dziś rano ks. Jarek odwiedzał jeszcze chorych.
Dzisiaj przypada wspomnienia patrona Włoch św. Franciszka z Asyżu. Z tej racji ksiądz odmówił specjalną modlitwę oraz przekazał przesłanie na ten dzień świętego Biedaczyny z Asyżu, jak nazywano go wiedząc, że nie miał on nic, a zarazem miał wszystko, bo wybrał Chrystusa.
Ks. Jarosław pobłogosławił dwa swoje pieski – Dżekusia i Lusię, a także inne zwierzęta w jednym z Domów Modlitwy, gdzie się zatrzymał.

Jest taki zwyczaj w Italii, że z okazji wspomnienia św. Franciszka, który bardzo kochał zwierzęta, obdarza się je takim błogosławieństwem. W przyszłości, prawdopodobnie już od przyszłego roku, również przy pustelni św. Charbela we Florencji koło Iłży będzie również takie błogosławieństwo w dzień wspomnienia św. Antoniego i św. Franciszka z Asyżu. Wtedy będzie można tam przyjeżdżać ze swoim pupilami, zwierzątkami domowymi, by je pobłogosławić i razem z nimi wysłuchać Słowa Bożego.

Leave a reply

Your email address will not be published.