W życiu nie słyszałem tak pięknie przedstawionej historii mojej Ojczyzny (28.10.2018)

 
 
 

Od wczoraj ks. Jarosław przebywa w Antwerpii – belgijskim mieście liczącym ok. 800 tys. mieszkańców. Znajduje się tu drugi co do wielkości po Rotterdamie port w Europie.
Ks. Jarek koncelebrował wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to najważniejszy kościół Polaków pracujących i mieszkających w Antwerpii. Wczoraj w świątyni przygotowano przepiękną wystawę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

Proboszczem tej polskiej parafii jest o. Ryszard Kurowski, franciszkanin prowincji krakowskiej. O godz. 18.30 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył o. Ryszard Sztylka, rektor misji katolickiej w Brukseli. Wraz z nim koncelebrował proboszcz o. Ryszard oraz ks. Jarosław. O. proboszcz powitał wszystkich serdecznie. Eucharystię rozpoczęto uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II i św. Charbela oraz jego wizerunku, który ks. Jarosław wiezie w różne strony Europy.
Po Ewangelii piękną konferencję wygłosił rektor misji katolickiej o. Ryszard Sztylka. Przedstawił on historię niepodległej Polski, podkreślając, że jedynymi korzeniami Europy jest chrześcijaństwo. Po tym słowie nie sposób było nie bić oklasków. Ks. Jarek powiedział: – „W życiu nie słyszałem tak pięknie przedstawionej historii mojej Ojczyzny”. Dlatego przedstawiamy nagraną dla Charbel TV całą tę konferencję i zachęcamy, byście ją przekazywali innym.

Ks. Jarosław po Mszy św. rozpoczął dalszą część spotkania śpiewem „Barki” i mówił o św. o Charbelu. Prosił też w modlitwie o jego wstawiennictwo dla wszystkich, którzy przybyli do świątyni.
W Mszy św. uczestniczyli głównie Polacy, a także kilkoro Belgów. Pewna polska rodzina przyjechała z chorą córeczką z Holandii z Rotterdamu. Będą też uczestniczyć w niedzielnych uroczystościach, w których udział zapowiedziało też bardzo wielu Polaków.

Dzisiaj już od rana ks. Jarek będzie głosił dla nich kazania dla na Mszy św. o godz. 9 i 13, której będzie przewodniczył. Po Mszy św. raz jeszcze przypomni postać i życie św. Charbela i poprowadzi adorację Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem, modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz indywidualnym błogosławieństwem olejem św. Charbela.
(oprac. BRS)

Leave a reply

Your email address will not be published.