We Florencji pamiętano o papieskiej rocznicy 17.10.2021

 
 
 

W parafii Katolickiego Kościoła Narodowego we Florencji koło Iłży uroczyście obchodzono wczoraj kolejną rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Od samego rana trwała tam nieustanna modlitwa.
O godz. 10 przybyli pielgrzymi – członkowie jednego z należących do ekumenicznej rodziny Domów Modlitwy św. Charbela, którzy chcieli przeżyć dzień modlitewnego skupienia. To bardzo dobrze, gdyż przyjazdy w małych grupach sprawiają, że ks. Jarosław może poświęcić przybyszom więcej czasu, a oni sami czują się bardziej docenieni.

Wczorajsza modlitewne spotkanie zaczęło się od oprowadzenia gości po pustelni i sanktuarium, bowiem byli oni we Florencji po raz pierwszy. Po południu wszyscy wzięli udział w modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.30 ks. Jarosław odprawił Mszę św. w języku włoskim. W kazaniu mówił o św. Janie Pawle II i wspominał spotkania z nim.
Po południu przyjechali pielgrzymi z okolic Łodzi – rodzina głębokiej wiary, udzielająca się w Kościele w różny sposób , m.in. śpiewając i grając na różnych instrumentach. Ks. Jarosław poprosił ich o oprawę wokalno-instrumentalną podczas modlitwy różańcowej i Mszy św., co uczynili z wielką radością. Być może uda się zorganizować w okresie Bożego Narodzenia koncert, na którym wystąpią razem z miejscowymi wokalistami. Ks. Jarosław zapraszał ich bardzo serdecznie.
W kazaniu podczas Mszy św. po polsku ks. Jarosław mówił o tym, że Bóg kocha nas nieustannie i wszyscy jesteśmy u Niego na pierwszym planie. Kazania posłuchać można na naszym portalu i na kanale CharbelTV na YouTubie.
W Mszy św. wieczornej uczestniczyła m.in. pani Joanna z jednego z Domów Modlitwy, która w pustelni św. Charbela zaraz po Eucharystii rozpoczęła 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

Leave a reply

Your email address will not be published.