Wielkopostne kazanie w Gragnano (8.03. 2019)

 
 
 

 

W kazaniu wygłoszonym podczas Mszy św. w Gragnano ks. Jarek  mówił czym jest Wielki Post, jak ważny jest to okres i czego  mamy się uczyć od św. Charbela. – Umartwienie, wyrzeczenie jest również wielką modlitwą – podkreślał ks. Jarosław.  Św. Charbele, który umartwiał się przez wiele lat, może nam służyć za wzór.  Zapraszamy do wysłuchania tego kazania.

Wczorajsza Msza św. była dziękczynną za 25 lat małżeństw Leny i Orlando. Dlatego też po kazaniu ks. Jarek poświęcił jubilatom nowe obrączki, ponieważ ślubne kilka lat temu zostały skradzione. Obydwoje raz jeszcze odnowili przysięgę małżeńską. Na koniec tego pięknego obrzędu zabrała głos córka jubilatów Marica,  dziękując im za wszystko, a zwłaszcza za dar życia

Ks. Jarek razem z ks. Emanuele pobłogosławili też inne małżeństwa. Była to okazja, by  przypomnieć, czym jest prawdziwa miłość.

Po Mszy św. jak zawsze ks. Jarosław przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Po błogosławieństwie na zakończenie nabożeństwa jeszcze raz  złożył życzenia jubilatom i wręczył im w prezencie wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej. Do życzeń dołączyli się wszyscy Polacy, którzy zaśpiewali „Czarną Madonnę”.

Ostatnim punktem spotkania była modlitwa do św. Charbela i namaszczenie olejem pobłogosławionym w Libanie.

Polscy pielgrzymi zostali zaproszeni na wspólną kolację z jubilatami; byłą to cicha uroczystość, ze względu na czas Wielkiego Postu. W nocy wyjechali w stronę Rzymu, a dzisiaj rano będą uczestniczyć w modlitwie w Bazylice św. Piotra.

Kolejne spotkanie w Gragnano ks. Jarek zapowiedział na 11 kwietnia czwartek przed Niedzielą Palmową.

Leave a reply

Your email address will not be published.