Włoski ksiądz zasztyletowany przed kościołem 15.09.2020)

 
 
 

Od rana Włochy wstrząśnięte są tym, co wydarzyło się w mieście Como. O godz. 7 rano został tam zasztyletowany przed kościołem 51-letni ks. Roberto Marcesini ze Zgromadzenie Ojców Kamilianów. Kapłana zamordował bezdomny obcokrajowiec, który ma prawdopodobnie problemy psychiczne. Zadał mu nożem kilka ciosów i podciął gardło.
Ks. Roberto był kapłanem, który miał bardzo głębokie relacje z bezdomnymi i emigrantami.

Współpracował z parafią św. Bartolomeo; troszczył się o bezdomnych, przynosił im śniadanie, służył przy stole. Kiedy trzeba było zawieźć kogoś z nich do szpitala, czynił to natychmiast. Ofiarował swoje życie dla innych.
Gdy tylko biskup diecezji Como dowiedział się o morderstwie przed kościołem, natychmiast przybył na miejsce zbrodni. Dziś wieczorem będzie przewodniczył modlitwie różańcowej w intencji zamordowanego księdza Roberto.
W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o atakach na kapłanów.

9 września, na Filipinach został zastrzelony w swoim pokoju ks. Nomer de Lumen, kapłan mający 32 lata.
W tym szczególnym dniu Matki Bożej Bolesnej również ks. Jarek poleca Jej kapłanów zjednoczonych z Nią w cierpieniu. Dziś wieczorem, w trakcie kolejnego etapu pielgrzymki z relikwiami i figurą Św. Charbela będzie się modlił podczas nabożeństwa eucharystycznego i Mszy św. w intencji zamordowanych kapłanów i tych, którzy cierpią z różnych powodów, złączeni synowską miłością do Matki Bożej Bolesnej. Nabożeństwo Eucharystyczne rozpocznie się o godz. 17.30 niedaleko Wenecji, będzie też transmitowane przez CharbelTV na naszym portalu.

Leave a reply

Your email address will not be published.