Wracając do Libanu – rozmowa z o. Elias (26.09.2019)

 
 
 

Powracamy nieustannie do minionej pielgrzymki po Libanie – wielu materiałów nie mogliśmy wyemitować (o czym wspominaliśmy) ze względów finansowych, ponieważ odpowiednie połączenie internetowe jest tam bardzo drogie. Na przetworzenie tylko 2-3 krótkich filmów potrzeba 5 GB i taka moc była codziennie niezbędna, a jej zakup kosztował prawie 40 dolarów. Łatwo można policzyć, ile trzeba było wydać przez 7 dni i to tylko przetworzenie filmu. A gdzie reszta? Dlatego też nieustannie prosimy o pomoc, by realizować wiele materiałów, które mogą być ciekawe dla niejednej osoby.
Dzisiaj pierwszy raz nadajemy rozmowę z przyjacielem ks. Jarka, o. Elias Al Jamhoury z zakonu maronitów libańskich, który przez wiele lat był postulatorem generalnym w Rzymie i razem z ks. Jarkiem w 2012 roku realizowali film „Liban Ziemia Świętych”.

O. Elias od samego początku znał historię powstania Domów Modlitwy św. Charbela. Więzi z tamtych czasów pozostały, dlatego spotkanie przy grobie św. o. Charbela, pod długim czasie niewidzenia się zapewne nie było przypadkowe. – Myślę, że św. o. Charbel zaaranżował to spotkanie – mówi ks. Jarek.
O. Elias jest wykładowcą w Kasslik, największym uniwersytecie prowadzonym przez maronitów w Libanie. Studiuje tam kilkanaście tysięcy osób.

Leave a reply

Your email address will not be published.