Wszyscy mamy się stać rybakami (11.02.2019)

 
 
 

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w sanktuarium Matki Bożej della Libera ks. Jarosław odprawił nabożeństwo, podczas którego odnowiono przyrzeczenia Chrztu św. Każdy został na koniec pokropiony wodą święconą oraz pobłogosławiony krzyżem misyjnym i ten krzyż ucałował.

Po południu odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po której ks. Jarosław przewodniczył Mszy św., zamykającej dwudniowe modlitewne spotkanie.

Do świątyni jeszcze raz wniesiono uroczyście wizerunek św. Charbela oraz relikwie św. Jana Pawła II i świętego z Libanu.W kazaniu ks. Jarosław nawiązał do Ewangelii, mówiąc aby słuchać głosu Chrystusa i nie bać się iść, by głosić innym słowo Boże. – Mamy wszyscy stać się rybakami, by łowić innych dla Jezusa – przekonywał.

Przed błogosławieństwem pani Lena, która koordynuje Domy Modlitwy w Gragnano i okolicznych miejscowościach bardzo gorąco dziękowała księdzu za rekolekcje. – Przybywasz tu od 5 lat – dziś możemy Ci powiedzieć, że życie wielu z nas się przemieniło na lepsze i za to jesteśmy Ci wdzięczni – powiedziała.
Ks. Jarosław podziękował uczestnikom za 2 dni „małych rekolekcji”. Przypomniał też, że dzisiaj, kiedy wspominamy Matkę Bożą z Lourdes, wspólne modlitwy odbędą się w kościele św. Marka w Gragnano. Kolejne spotkanie tam – 7 marca – będzie miało szczególny charakter – w tym dniu ks. Jarosław odprawi Mszę św. jubileuszową Orlando i Leny z okazji ich 25 rocznicy małżeństwa. Na tę Eucharystię zaprosi i inne małżeństwa, które zechcą przyjąć błogosławieństwo przed figurą świętego pustelnika z Libanu.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.